Ochránkyně i naše zrcadla  

 

 

Nahoru
10 pravidel soužití s kočkou
Album obrázků
Ankety
Bambilion koček
Blechy a kočky
Bydlím u své kočky
Čipování koček
Drevokocůr
Dvířka pro kočky
Hledám přítelkyni
Hotely pro kočky
Hračky pro kočky
Jak chladit kočky
Já tak možná nevypadám
Já za nic nemohu, to samo
Jak a čím krmit kočky - TABULKA
Jak léčit kočku
Jak naučit kočku na vodítku
Jak skamarádit kočky
Jak ušetřit na krmivu
Jak vycvičit kočku
Kastrace koček a kocourů
Klíšťata a kočky
Kočičí humor
Kočičí nebe
Kočičí pelíšky
Kočičí skromnost
Kočičky bez domova
Kočky a procházky
Láska kočičí
Lokátor pohybu koček
Maminky kočičí
Mé kočky
Mé stanovisko
Mecheche
Kočičí mňoukání
Moje 1. Kočička
Odčervování koček
Ochránkyně i naše zrcadla
Oslavy - Kočičí
Osvětové pracovnice
Otázky a odpovědi
Plemena koček
Pochvaly a Pupkičova cena
Pohádky, básničky, písničky, filmy
Pomáhejte zdarma
Pomocníci
Prapodivné kočičí pozice
Proč kočky milují krabice
Proč milujeme kočky
Sběratelé kočičích motivů
Škrabadla a kočičí stromy
Tajní agenti
Valentin
Venkovní a domácí kočky
Výdaje na kočku
Záchůdek pro kočky
Zacuckaný kožíšek
Ztloustly Vám kočky?
Ztratili jste kočku ?  

Kočky, ochránkyně i naše zrcadla

 

Od chvíle, kdy jsem jako malý kluk uviděl v Náprstkově muzeu v Praze mumii kočky přivezenou z Egypta, starou několik tisíc let, nešlo mi z hlavy, proč právě tohle stvoření. Proč právě kočky se mumifikovaly stejně jako lidé.

Kočky mne přitahovaly a stále přitahují jako magnet. Proč se ale o nich říká, že jsou falešné? Stvoření se zkaženým charakterem by si přeci moudří dávní Egypťané nikdy nevybrali jako své blízké průvodce. Tak blízké, že si je nechávali mumifikovat a ukládat k sobě do hrobek.

Učil jsem se při každé příležitosti navázat s kočkami kontakt a porozumět jejich způsobu vyjadřování, stylu života, charakteru. Není to jednoduché. Kočky nemají mimické svaly v obličeji, a tak pro většinu lidí mají neměnnou tvář hráče pokeru. Přesto dnes dokážu z řeči jejich těla přečíst většinu toho, co chtějí vyjádřit.

.

 

Porozumíte-li vertikálně zdviženému ocásku a vláčné chůzi jako signálu : „jsem v pohodě, sebevědomá a cítím se v bezpečí „- můžete se pokusit o kontakt. Rychlé švihání špičkou chvostu naopak vyjadřuje nepříjemné rozčilení. Sklopené uši dozadu už doslova vztek, pocit ohrožení a otevřenou výhrůžku : „Tohle si nenechám líbit“.
Kočky nejsou falešné. Jen nikomu nedovolí, aby jim ubližoval. Nejsou falešné - to jen my nerozumíme jejich řeči a chováme se k nim jak k plyšovým hračkám. Hračkám, které mají vydržet naše necitlivé zacházení s nimi bez protestů. Vycházíme z lidských kalkulací: „živím tě, tak mne musíš poslouchat. Nechávám tě bydlet v teple svého domova – mám právo určovat ti, co musíš a co nesmíš“.

Kočky pohrdají lidskými musíš a nesmíš a neprodají svoji svobodu ani za jídlo ani za nic jiného. Nejsou falešné. Jsou svobodné. Osobnosti. Musíte si je získat svojí otevřeností a upřímností. Nenechají se zlomit násilím. Raději od Vás utečou, než by se nechaly zotročit.

A ještě umí něco moc zajímavého. Stejně jako psi. Dokáží vnímat naše myšlenky. Nezajímají je naše slova. Znají předem naše úmysly a nedají se „nachytat“. Lidé, kteří se naučili s druhými lidmi manipulovat pomocí slov a přitom skrývat svoje skutečné úmysly, při setkáních s kočkou zuří. Kočka se nedá obalamutit slovem. Reaguje ne na slova ale na úmysl.

Dost často se stane, že nás kočka poškrábe při hře. Nebo naše dítě ve chvíli, kdy jeho myšlenky začnou být agresivní. Tisící škrábanci mne učily rozpoznat tu mez, kdy se ze hry stává rvačka, z nevinného kočkování dravý souboj.
Přesto se i v nejprudším „zápasu“ s vytasenými zuby a drápy ve zlomku vteřiny dokázaly změnit v něžná koťátka s hebkými tlapkami. To když jsem zastavil myšlenky a uprostřed nejdivočejší hry nečekaně položil svůj obličej na jejich kožíšek. Dokonce i když to bylo bříško, které si kočka chrání nejvíc. Nikdy, NIKDY, mne neškrábly do obličeje, nikdy mi neublížily. Cítily, že když k nim skláním hlavu, je to projev lásky a ne pokus kousnout. Pokud ale v danou chvíli nestály o podobné projevy, zasyčely nebo se naježily a zavrčely. Pak bylo záhodno respektovat jejich vůli. Nerespektování znamenalo drápkovou odvetu za překročení hranic.

Miluji kočky. Jejich individualitu i schopnost vytušit, jak se „jejich“ člověk právě cítí. Umění ve správnou chvíli uhodit drápkem nebo naopak přijít láskyplně na pomoc.

Pomáhají něžným mazlením, hlazením pacičkami, masáží přešlapujícími tlapkami nebo jen hlasitým vrněním, které uzdravuje lidi stejně jako kočky. Kočky vrnění používají jako léku na svoje bolestivé stavy nebo vážné nemoci. Člověka odměňují léčivým vrněním, když se cítí v jeho společnosti hodně dobře.

Někdy také jen neviditelně stahují z člověka těžkou energii ve chvílích, kdy si mu sednou na klín, lehnou na rameno, nebo se otírají kolem nohou. Kočky jsou jedinečné léčitelky. Mnohokrát jsem sledoval, jak ta která z mých kočiček si vybírá ke komu z těch, co přišli na návštěvu, si sednout a ke komu ne. Každá je „specialistka“ na něco jiného. Jedna léčí potíže, čakry, jiná srdeční čakru, další odhání cizí těžké myšlenky.

Miluji kočky. Za to jaké jsou. Že vůbec jsou. Za to, že si nás adoptují. Ne my kočky ale kočky si vybírají nás. To ony rozhodují, jestli zůstanou nebo ne. Stejně, jako se rozhodla tenkrát moje Koči.

Taky se mi moc líbí, jak umějí zrcadlit povahu „svého“ člověka. Jsou kočky - válečníci, které se budou domů vracet potrhané, špinavé, dotlučené, jak se rvaly o svá teritoria s jinými kočkami. A taky jsou peciválové, kteří neslezou z polštáře. Čtyři koťátka z jednoho vrhu a každé úplně jiné podle toho, u koho vyrůstá.

Zrcadlí povahu „svého člověka“. Znal jsem například obrovského perského kocoura jedné staré paní, která tváří v tvář ke každému byla jako med ale za zády samá pomluva. Vylézával nečekaně z pod stolu, kde se schovával, a každého příchozího bez varování a bez důvodku kousnul do nohy. Pak pomalu odkráčel pryč, jako by se nic nestalo. Zákeřný závistivec útočící ze zálohy.

- Stará paní navíc nikdy neopustila vesnici, do níž se před desítkami let přivdala, Kocour, když jednou utekl za plot, ztratil orientaci a zoufale volal, aby ho zachránili. Neuměl se vrátit zpátky ze vzdálenosti pouhých 20 metrů od domu. Zachránce pak na prahu svého domu „za odměnu“ pokousal.
- Jiný kocourek zase nevytáhnul paty ze dvorku, přestože teritorium koček měří častokrát i několik kilometrů čtverečních. Jako slečna majitelka.
- Další kocourek si zase proti všem „obvyklým“ pravidlům ochočil spolubydlícího psa natolik, že v noci spává stočený na jeho rozložitém hřbetě.

Kočky jsou nevyzpytatelné a dokáží nás častokrát neuvěřitelně překvapit. Třeba svojí odvahou a mrštností, když se pustí do vetřelce v podobě nebezpečného potkana. Nebo vynalézavostí, jak se vyšplhat na nedostupná okna blíž k těm, co milují. I potřebou objevovat po nocích neznámé stezky. Umějí vidět, co našim očím zůstává ukryto.
Stejně jako člověk loví, i když nemají hlad, a umějí se jako člověk i přežrat „do bezvědomí“. Dokáží se rozkošnicky povalovat v peřinách i přežít strádání mrazivých dnů. Jsou samostatné, nezávislé, neprodejné. Mají eleganci a šarm aristokratů, milují čistotu a lásku oplácejí láskou.

.

 

KOČKY NÁS OCHRAŇUJÍ I V NOCI

Většina lidí si myslí, že kočky jen spí a jí. Není to pravda. Všechny kočky mají sílu denně odstranit negativní energii nahromaděnou v našem těle. Při našem spánku ji začnou absorbovat. Pokud je v rodině více lidí a jen jedna kočka absorbuje nadměrné množství negativní energie. Když kočka spí uvolňuje negativní energii kterou z nás odstranila a ta zmizí. Pokud jsme příliš ve stresu nemá kočka dostatek času na uvolnění negativní energie, která se u nich hromadí jako tuk tudíž tloustnou. Je dobré mít dvě kočky aby se negativní energie u nich rozdělila. Také nás kočka chrání aby nežádoucí duchové vstoupili do našeho domu nebo pokoje zatím co my spíme. Proto s námi často spí v našich postelí. Jsme-li v pořádku a nic nám nehrozí nespí s námi.
Když nemáte kočku a pouliční kočka vstoupí do vašeho života, je to protože potřebujete v tu konkrétní chvíli pomoc a ona nabídla že pomůže. Kočka přichází také aby splatila vaší dobrou karmu. Neodhánějte ji. Bude se muset vrátit tak či onak a splatit vaší dobrou karmu. Kočky mají podivný způsob lásky přesto jsou dobří přátelé pro život. Lidé co nemají rádi kočky jsou emocionálně neschopní milovat někoho hluboce, protože potlačují své skutečné emoce

 

Ve starém Egyptě existovala kočičí bohyně Basket. I v Japonsku mají kočičího bůžka. Jejich sošky mají pomáhat chránit domov, lásku. Je toho hodně, čím nás mohou obdarovat, i co se od nich můžeme naučit. Mňau.

Miluju kočky, ta nádherná, vznešená a citlivá stvoření. Jsem šťastný, že mi dovolily nahlédnout do jejich světa.

 

Napište do diskuze ve skupině na FB: KOČKY a KOCOUŘI,  čím si získaly kočky Vás  ?
Odkaz přímo na tento příspěvek na FB