Solarní energie pro celý svět  

 

 

Nahoru
HUMOR
10 rozdílů  žena a dívka
Božskej klid
Cestování po světě
Citáty, Přísloví, Moudra
Dárky pro muže
Děti - výchova
Dieta
HOROSKOP
HOVORY S ANDĚLEM
Jak se stát oblíbeným
Jak se zbavit blech
Jak se zbavit dluhu
Jak udělat partnera šťastným
Jak využít logr z kafe
Jedovaté potraviny pro kočky
Jedovaté rostliny pro kočky
KOČKY, KOCOUŘI a KOŤATA
Kuře, kuřecí jídla a speciality
Láska
MDŽ
Koupím nemovitost
Oceány
PF
POHÁDKY pro malé i velké děti
PŘELIDNĚNÍ PLANETY
Přesný čas v ČR
Solarní energie pro celý svět
Svatý Valentýn
Trávník
Vánoce
Váš den narození
Věděli jste to?
Velikonoce
Výdělky na internetu
Zajímavé stránky na FB
ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK
z ostatni
Zbozi  

KOLIK MÍSTA BY ZABRALY SOLÁRNÍ PANELY PRO ZÁSOBOVÁNÍ CELÉ ZEMĚ?

 

Budete se divit, ale celá naše civilizace by měla po problémech s elektřinou, kdyby se pokrylo poměrně malé území.

Energie.

Vše se točí kolem ní:
Kolik budeme mít jídla, jak levně (a zda vůbec) budeme jezdit, co všechno vyrobíme. Ale kde a jak ji vzít, to se stává čím dál tím větším problémem ...
Mnoho expertů věří, že cesta k laciné a všem dostupné energii spočívá ve Slunci. Proti solárním panelům sice existuje spousta logických námitek, ale jednu nepopiratelnou výhodu mají: energie k nám opravdu přichází úplně sama zdarma. Jen ji zpracovat a uchovat ...

Poslední údaje o globální spotřebě elektřiny říkají, že celé lidstvo "sežere" asi 21 milionů GWh. Zdá se vám to hodně? Slunce takovou energii vyrobí za okamžik. Nyní německá energetická organizace spočítala, kolik půdy bychom na Zemi museli věnovat solárním panelem, které by zajistily stoprocentní pokrytí našich potřeb. Podívejte se, jak málo prostoru to je:
Zkratka D znamená Německo,
EU 25 - Německo
Welt je spotřeba celého světa

A co cena?

I ta by mohla jít už velmi brzy hodně dolu. Tedy ona už klesá nyní, ale za pár let by mohla spadnout ještě níže. Před několika týdny oznámili vědci z univerzity v Liverpoolu, jak vyřešit nejpalčivější problém solárních panelů - jmenuje se chlorid kadmia. Právě bez této jedovaté a navíc drahé látky se zatím sluneční panely nemohli obejít, ale teď je s tím zřejmě amen.
Podle všeho by se dal bez problémů nahradit oxidem hořčíku, který neškodný. A cena? Ta je dokonce stokrát nižší než u oxidu kadmia!

Už to někde funguje?

Asi nejlepším příkladem země, která na solární energii vsadila a funguje jí to, je Německo. To se před několika lety rozhodlo, že si elektřinu zajistí hlavně ze Slunce. A, i když to zní jako sci-fi cíl, zdá se, že se mu blíží. 9. června 2014 se jim podařilo vyrobit polovinu celé spotřeby právě v solárních panelech!