SOLÁRY za SKVĚLOU CENU  

 

 

SOLÁRNÍ SESTAVA CLASSIC
SOLÁRNÍ SESTAVA LUXUS
MĚNIČE NAPĚTÍ

Nahoru  

KOLIK MÍSTA BY ZABRALY SOLÁRNÍ PANELY PRO ZÁSOBOVÁNÍ CELÉHO SVĚTA?

 

Budeš se divit, ale celá naše civilizace by měla po problémech s elektřinou, kdyby se pokrylo poměrně malé území.

Mnoho expertů věří, že cesta k laciné a všem dostupné energii spočívá ve Slunci. Proti solárním panelům sice existuje spousta logických námitek, ale jednu nepopiratelnou výhodu mají: Energie k nám opravdu přichází úplně sama zdarma. Jen ji zpracovat a uchovat ...

solární panely pro celý svět

Poslední údaje o globální spotřebě elektřiny říkají, že celé lidstvo "sežere" asi 40 milionů GWh. Zdá se vám to hodně? Slunce takovou energii vyrobí za okamžik. Na obrázku výše vidíte, kolik půdy by na Zemi zabraly solární panely, aby zajistily stoprocentní pokrytí našich potřeb. Docela málo, že?:

.

A co cena?

V roce 2020 bylo v Evropě nainstalováno více než 18 GW nových fotovoltaických kapacit, což představuje nárůst o 11 % ve srovnání s rokem 2019.

V současnosti se fotovoltaika stává stále více konkurenceschopnou v porovnání s tradičními zdroji energie, jako jsou fosilní paliva a jaderná energie, a to díky klesajícím nákladům na výrobu fotovoltaických panelů a zlepšujícím se technologiím.

Například tato sestava CLASSIC by ještě nedávno stála více jak 100.000,-Kč. A nyní? .... Podívejte se sami.
A sestava LUXUS je už pro celkem náročné chataře, dovolenkáře či maringoťáky. Cena nemusí být zdaleka taková, jakou nabízí leckteré firmy. Zapomeňte na ceny 1/2 milionu a více.
Já třeba používám sestavu LUXUS a stačí mi to na všechno. Běžné domácí spotřebiče jako světla, PC, mikrovlnka, pračka, podobně, to je jasné. Mohu ale i normálně používat náročnější stroje jako třeba cirkulárka, pila, různé nářadí nebo štípačka na dřevo.

Už to někde funguje?

Ano, po celém světě se neustále rozrůstají celé parky slunečních elektráren.
A jistě nikoho nepřekvapí, že i mnoho lidí si svépomocí pořídí svůj malý solární ostrov. Nyní je to jednoduché a opravdu levné. Člověk ušetří mnoho peněz.

Recyklace starých solárních panelů

Nejlépe se ze solárních panelů dají recyklovat hliníkové rámy a sklo, respektive křemík. Panely ale obsahují i různé jedovaté chemikálie a kovy. Myslím, že kdyby lidstvo začalo místo do zbraní investovat do solární energie a recyklace použitých surovin, tak jsme už dávno mohli všichni mít elektriku zadarmo. No uvidíme .... snad jednou .... než se Slunce vybije.