Pohádkové bytosti  

  

 

Nahoru
Pohádky
Audio pohádky MP3
Básničky
Hádanky
Jazykolamy
Rozpočítávadla
Pohádkové obrázky .....
Pohádkové bytosti
Informace o pohádkách
Na slovíčko .....
Vysvětlivky
Poděkování  
 

 

Pohádkové bytosti


Gaia
,Pokrok' - to je lidské slovo, které má omluvit hanebné zneužívání našeho drahého světa.
,Gaia' to zpovzdálí pozorovala a doufala že ti, v jejichž rukou leží náš svět, přijdou k rozumu, nakonec ale nebyli schopní snést jakoukoli další zkázu, takže se ,Bohyně Země' vrací přinutit nastupující tmu, aby se stáhla. Některá zvířata prchají před hrozbou, zatímco jiná se ukrývají ve svých životních útočištích. Bitva za navrácením krásy je tady.
Už ,nikdy víc' Gaia lidstvu nedovolí, aby bylo slepé, chamtivé a nesnášenlivé, načež by proniklo do naší planety. Kráčí hrdě vpřed, krása přírody byla znovu obnovena.
Ať se z toho každý z nás poučí!

Gaiyn dech

Gaia, řecká bohyně, je Matkou Země, přináší život a krásu. Všude, kde Gaia vydechne, probudí spící zemi k novému životu. Vše znovu začíná podél každé Gaiou vyšlapané cestičce.

Královna noci

Královna noci vznešeně létá po měsícem ozářené obloze a pozoruje spící svět. Pluje nebem ve společnosti mnoha zvídavých nočních přátel, v její róbě se skrývá spousta ještě nenarozených hvězd a planet, jiskřivé zázraky připravené být vymrštěny do koláže noci, která pokrývá vzdálené nebe. Její nekonečná sféra v sobě zahrnuje i naše oblohy a nesčetné neznámé galaxie. Všechno je uloženo v bezpečí pod její něžnou a věčnou ochranou.

Duch létání, který nese hlavní zodpovědnost za sílu pohybu větru a vzduchu, kolem sebe shromáždil všechna létající stvoření, která miluje. Ptáci, hmyz, létající ryby, vířící listy, semínka pampelišek a javorů, motýli a víly kolem něj tančí ve velkolepém průvodu divokého svobodného pohybu.

Sen duše, nejkrásnější ze smrtelníků, spí mezi květinami a sní o tom, že se dívá na dokonalou tvář Amora, její lásky. Po tom co jeden v druhém našli pravou lásku, plují dolů po řece věčného života.

Duhová víla
Matka příroda se zhostila tance života s jednou nožkou v květinách a druhou ve hvězdách. Za ní pluje duha naděje, čímž nám slibuje, že náš svět bude mít vždycky její ochranu.

Bohyně Země
S velkou radostí tančí bohyně Země tanec všech ročních období. Hlavu jí zahaluje Jaro, zářící narcisy a lesními zvonky probouzejícími se z dlouhého spánku. S dubnem přichází deštíky a duhy nás vedou do dlouhých teplých dnu Léta. Její sukně se točí mlhavým Podzimem, opouští cestu chvějících se lístků, které padají za její tančící nožky. V její šálce leží drobná vesnička v pasti Zimy s omrzlými stromy a závojem křehkých bledulí. Její věčně vášnivý tanec ujišťuje Zemi, že koloběh ročních období bude nadále pokračovat.

Strážný anděl přírody
Andělé mají životně důležitou práci a nikdo jí nemá víc než strážný anděl veškeré přírody. Létá nad zemí a pozoruje ji bdělýma očima, stále mladý, naplňující, stejně jako potřebný. Když míjí nebeské výšky, ovoce jeho úsilí se odráží ve vanoucím plášti… Svět překypuje krásou - je spokojený.

Princezna světla s lesknoucím se křišťálem ve vlasech se plně oddává svému těžkému úkolu přinášet světlo našemu světu. V její jasně zářící drahocenné kouli se zrcadlí maska jejího pozemského života, které budí pozornost kolem poletujících můr. Květiny rozkvétají vzrušené jejím životem dávajícím světlo. Princezna putuje dál, přináší světlo i do těch nejtemnějších koutů našeho světa.

Andělské melodie
V horkém žáru kouzelného stromu svící obklopeného sladkou vůni květinového koberce brnká anděl láskyplně na magický nástroj, Nositele melodií, zcela odlišného od všech ostatních nástrojů, jejichž melodie se připojují k příjemné harmonii, která vane ve slábnoucím světle. Rajské zvuky budou naplňovat zemi, tudíž anděl doufá, že i lidé, ačkoli jsou tak jiní v barvách i vírách, také přijmou mír a harmonii prostřednictvím hudby, protože to je jazyk, kterému rozumíme všichni.

Ledová princezna s lesknoucím se křišťálem ve vlasech a v šatech z ohromných bledulí se na svém věrném ledním oři vydala na dobrodružství do mrazivé noci. Opouští svůj ledový palác, vede své zvířecí přátele, aby prozkoumali obrovskou bílou pustinu, která je jejím královstvím. Její cesta je osvětlena úžasnou polární září, na jejích šatech se mihotají duhová světla, cítí se spokojená.

Královna Leda
Podle řecké legendy byla Leda spartskou královnou, provdanou za krále Tyndarea. Jednoho dne se koupala v potoce, když k ní náhle připlavala hezká labuť. Ta labuť byl Zeus v přestrojení. Stal se Lediným milencem a zplodili spolu nádherné modré vajíčko, z kterého se vylíhly čtyři děti, dvě patřily Diovi a dvě jejímu manželovi. Diovy děti byly Helena, nejkrásnější žena na zemi, kvůli které se rozpoutala trójská válka, a hrdina Polydeukus. Tyndareovy děti byly Klytaimnéstra a Castor.

Anděl Země, v jehož křídlech se skrývá vesmír, něžně kolébá náš drahý svět, nese nám dary klidu a pokoje, harmonie a míru pro všechny. Ze své pouti přináší hojnost nádherných květin a malých i velkých stvoření, aby naplnily idylickou přírodu. Holubice míru a duha naděje jsou jí věrnými společnicemi na letu ke stvoření dalších děl.

Dítě vesmíru
Posílá nám polibky na dálku časem a prostorem, stará se o věčný půvab a energii ze svého krystalu. Legenda praví, že tento krystal ztělesňuje sílu k zahojení ran a ochraně, takže není divu, že dítě vesmíru dostalo krystal ke střežení. Vedle něj je tryska z Mléčné dráhy, která zaplavuje prostor nabitými částečkami, aby ho naplnila světlem a životem. Něžně nám posílá magické polibky časem a prostorem, přináší mír a krásu do našeho světa.

DCERA HLUBINY
Smrtelníci si přikládají mořské lastury k uším, aby slyšeli zvuky moře a mohli si představit život ve vodní hlubině. Možná že mořské panny se dívají dovnitř lastury, aby viděly a slyšely, jak zpívá země nad nimi. Všichni se můžeme vydat na magickou cestu vesmírem, který využívá našich představivostí, aby nás vzal s sebou.

Flóra
Kamkoli Flóra, římská bohyně květin, vstoupí, poupátka rozkvetou v hojnost pestrobarevných kvítků. Její tichá oslňující krása vábí motýly a víly nakukují skrz Flóřin květinový věnec, který orámuje celou její něžnou krásu.

Srdce a duše
Motýlí panna se zvídavě dívá nahoru na nebe a hledá samu sebe, když pozoruje mraky, jak plynou jeden za druhým do cizích a nádherných zemí. Pod její pestrobarevnou tenoučkou čelenkou bije srdce lva poskytující sílu její něžné duši za letu. Spirála květin tvoří girlandu kolem ,Královny džungle', která pozvolna splývá s mořem a hvězdami. Tímto přechodem se dostala na místo mezi nadpozemskou motýlí krásou a něžným světem a mezi lví hrdostí a mocnou sférou. Závěrem tohoto setkání je dokonalé splynutí se životem.

Iris - ztrážkyně duhy
Po celé věky je duha symbolem naděje, slib, že přijdou lepší časy. Antičtí Řekové dali duze lidskou podobu bohyně Iris, oblíbené důvěrnice a posla Héry, královny nebeského dvora na Olympu. Iris je unášena svými třpytivými křídly, pohybuje se tak rychle, že smrtelníci zahlédnou pouze dráhu její duhy - barevný proud napříč nebem.

Měsíční bohyně Selena je zahalena v zářící závoj hvězd a něžně provází měsíc na jeho nebeské cestě, stále však pozoruje zemi koupanou v noci. Její obličej je osvícený něžným žárem měsíčních paprsků z nebe a pronikavou silou jejího vlastního vnitřního míru a lásky pro lidstvo.

Lesní nymfa
Napůl žena a napůl rostlina, Dryáda, nebo také Lesní nymfa tíhne ke květinám i zvířatům lesa s něžnou láskyplnou péčí. Plachá i divoká zvířata jí zcela věří, protože vědí, že jsou na ní závislí pro její laskavost a porozumění. Dívejte se kolem sebe pozorně a najdete duchy stromů, kteří po celé věky ukrývají toto okouzlující dění.

Kouzelný krystal
Čarodějka se svým mocným krystalem vyvolává strhující kouzla. Sirény ukryté v gramofonech vyluzují do ranní nádhery božské melodie a obrovské lodě se plaví z mořských lastur do země, kde si hrají víly. Celý tento svět jiskří magickým světlem a láskou pro všechny, která proudí z jejího mocného ducha.

Bohyně Minerva pomalu pluje dolů po věčné řece života, na své pouti opouští nebeskou pevnost, začíná plnit těžký úkol skládání nádherné hudby. Je doprovázena věrnou společnicí a důvěrnicí - ,sovou moudrosti'. Spolu po celé věky putují a přináší celému světu kouzlo svých melodií. V každé lilii plápolá svíčka, která osvětluje jejich cestu a ozařuje vistárie, které vyrůstají z její kouzelné harfy. Hudba je jazyk, kterému rozumí všichni a který miluje každý národ na zemi - to je dílo, za které dlužíme Minervě.

Paní Galadriel
Překrásná pohádková dáma lesa se mírumilovně prochází po krásné zemi Lothlorienu mezi nádhernými stromy Mallorny. Zastavila se, aby si natrhala kytici svých oblíbených Elanor, které rostou v hojnosti u kořenů stromů. Její obličej je osvícený kouzelným žárem hvězd ve tvaru květin a vlasy jí spadají po paži jako zlatý vodopád. Nesčetné hvězdy září na obloze, jako by je tvořila síla z Galadrielina kouzelného prstenu. Na tomto místě nejpoklidnějším ze všech dokonale souzní s přírodou.

Jednorožčí paní
Všichni Jednorožci jsou jedinečná stvoření s kouzelnými schopnostmi, která míjejí naši fantazii, ale ve vzdáleném světě žije druh zvaný pannorožec. Tyto nádherné a tajemné bytosti se dorozumívají buď hlasem nebo vodopádem hudby, který zní z harfy vyrůstající pod jejich čelem. V jejich světě vládne klid a mír, příroda je ctěná a rovnováha vesmíru je udržovaná.

Duch živlů
Mocný duch živlů povstává, aby naplnil naše životy všemi elementy, které potřebujeme, aby byl koloběh přírody vykonaný. Bouřlivá moře dohání naši odvahu až k samému okraji, učí nás schopnostem a síle, které budeme potřebovat, abychom vydrželi bouře a tmu, které nás čekají.
Zimní pohádková země, v níž je krajina přeměněná v hříště, na kterém si můžeme hrát, a dovoluje přírodě spát, sbírá síly, aby mohla rozkvést v celou svou nádheru, to je jedno z prvních znamení blížícího se jara.
Když se tmavá obloha vyjasní a my cítíme poklidný dech jara, jsme přivítáni zářícím sluncem, které si hraje do ruky s jemným deštěm, aby nám přinesli nekonečnou duhu a aby znovu začali koloběh života.

Duch zimy
Znova je nádherný duch vyzván, aby dokončil koloběh přírody tím, že vytvoří zimní pohádkovou říši. Přichází přes krajinu, kterou zdobí stromy a rostliny v zimních kabátcích a pomáhá svému horlivému pomocníkovi pomalovat listy ledem. Děti si hrají ve sněhu a ledu, slastně nevědomé zázraku, který se jim odehrává před očima. Když je práce hotová, odejde, aby vytvořil prostor duchovi Jara, a pokračuje ve své ledové pouti.

Tři Grácie
Tři nerozlučné sestry - dcera Diovy, představují všechno, co je vznešené, krásné a čisté, a stále vše pozorují z nebeských výšin. Aglaia (jas) je symbolizována zářivě barevnými motýly, Euphrosyne ( radost) veselou ptačí písní a Thalia (květ) čelenkou z květin.
Především jsou bohyně, vznešené a půvabné, obdařené krásou, která okouzluje. Jejich vlasy a tváře září oslnivou krásou, když se dívají dolů z hory Olympu.

Bohyně krásy
Hluboko v srdci zahrady růží přemožené opojnou vůní je panna unesena do světa snění s otevřenýma očima. Dostává se do nádherné extáze, představuje si samu sebe ozdobenou pávy a exotickými květinami. Užívá si své prchavé okamžiky úniku.

Gaiyn smutek
Bohyně Země má smutný pohled, uvědomuje si, že naše lidská slabost bude znamenat roky poznání, abychom zabránili zkáze našeho drahého světa.
V jejích křídlech žijí, všechna stvoření, která potřebují ochranu. Jako vždy tu bude Gaia, aby je vyslechla, utěšila a přinesla duhu naděje.
Kolem našeho světa se stahují mraky, ale ona ví, že musí být silná, aby napravila lidské hříchy, ve víře, že jednou pochopí, že naše drahá země si zaslouží naši ochranu.
Doufejme, že jednoho dne a velmi brzy se Gaia podívá na zemi a bude spokojená, že jsme si její poučení vzali k srdci!

Gaia
Jak se blíží nový den, Gaia vychází z naší spící planety. Záře její aury ozařuje nebesa a její blízkost dává kuráž ptákům a zvířatům, aby se odvážili vpřed, stále v bezpečí vědomí, že je Gaia ochrání. Řeka života odtéká do všech koutů země, vše obnovuje a uzdravuje. Jakou vzácnější blízkost by nám mohla dát!

Když sníte, může se stát cokoli. Můžete létat jako vítr na jednorožci, napříč kouzelnou loukou posypanou květinami a milionem hvězd. Se svou duhovou hřívou a rohem z drahokamů vás může odnést do neznámých zemí za nevýslovnými dobrodružstvími. Kdo ví, když tomu skutečně věříte, vaše sny se mohou stát skutečností

Bohyně flétna

  

 

 
   

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace