Brazílie  

 

 

Nahoru
Cestovní kanceláře - CK
Austrálie
Brazílie
Bulharsko
Česko
Egypt
Philipines
Francie
Hawai
Irsko
Island
Itálie
Maďarsko
Německo
Norsko
Polsko
Rakousko
Rumunsko
Slovensko
Španělsko
Thajsko  

Brazílie

Hlavní město: Brasilia
Počet obyvatel: 156 mil.
Rozloha: 8 506 663 km2

Tak.... Osobně jsem měl celý život sen podívat se do Brazílie a konkrétně do Rio de Janera. Nakonec se mi to skutečně podařilo a jsem za to moc rád. Jsem hlavně rád za to, že se mi splnil sen a už nikdy mne nebude trápit, že tam nežiji či co.

Bydleli jsme v hotelu Copacabana, což je pochopitelně od Copacabány kousek. Hotel byl pěkný a nahoře byl dokonce bazén. Sice asi nikdy nepochopím, proč se lidé raději koupou celý den v hotelovém bazénu, ale proti gustu, žádný dišputát.

Já jsem byl vždy celý den na Copacabáně. Tedy ne přímo na pláži, ale na promenádě. Sedávali jsme vždy na nějaké zahrádce a pozorovali lidi. Spíš to tedy asi byli turisti, ale sem tam nějaký domorodec také zabloudil.

Protože jsem sebou měl jen 10.000Kč na těch deset dnů, tak mi ani nic jiného nezbývalo než být jen na promenádě.
Kolegové se jeli například podívat na sochu Krista. Bohužel byl v obležení lešení, tak moc vidět nebyl, ale věřím, že minimálně výhled musel být úchvatný. Členitost krajiny Rio de Janera snad nemá obdoby. Je to samý kopec, záliv, hora dolík a já nevím co ještě.
Když jsme se jeli podívat na rozhlednu na Mohyle (to je tam jedno takové turistické místo), tak jsem pořídil pár hezkých fotek. Tam se jelo lanovkou a dolu také.
Kolegové se také jeli podívat do továrny, kde se dělají šperky. Musím uznat, že šperky se tam dělají opravdu nádherné.
Směšné mi přišlo, když se jeden kolega vrátil a říkal, že se mu tam moc líbil jeden takový tenounký řetízek a že dlouho uvažoval, jestli ho má koupit manželce. Nakonec ho ale nekoupil, protože se prý rozhodl, že si raději místo něho koupí v Praze byt 3+1.
No tím jsem chtěl jen říct, že je tam celkem draho. A to jsme prý měli štěstí, že jsme tam nebili v době karnevalu, protože to je tam všechno ještě 3x dražší.

Rio de Janero je určitě chloubou Brazílie a určitě k tomu má důvod. Věřím, že když natrefíte na nějakou dobrou cestovní kancelář, tak Vám zařídí parádní výlet mimo realitu. Nesmíte ovšem potom počítat peníze.