Hawai  

 

 

Nahoru
Cestovní kanceláře - CK
Austrálie
Brazílie
Bulharsko
Česko
Egypt
Philipines
Francie
Hawai
Irsko
Island
Itálie
Maďarsko
Německo
Norsko
Polsko
Rakousko
Rumunsko
Slovensko
Španělsko
Thajsko  

 

Hawai - Havajské ostrovy, USA

Ostrov Hawai je součástí Havajských ostrovů, které spadají pod USA. Hawai nabízí návštěvníkům nádherné písečné pláže, azurové moře a výjimečnou přírodu. Hawai nabízí návštěvníkům řadu fascinujících přírodních krás a možnost věnovat se mnoha kulturním i sportovním aktivitám. Hawai je báječným místem pro rodinnou dovolenou.

Hawaj najdeme v Tichém oceánu a je největším z Havajských ostrovů. Jsou zde činné sopky, až 4 500 m vysoké Mauna Kea a pláže převážně vulkanického původu. Hawai je právem nazývána rájem všech milovníků pláží, koupání a zejména vodních sportovních aktivit. Ideálním cílem výletů jsou i okolní ostrovy Oahu, které nabízí široké spektrum sportovních aktivit, Maui, které je romantickým ostrovem s nádherným přírodním parkem, a Kauai, který je nejméně turisticky navštěvovány a nabízí deštný prales v horách. Pro cestu na Hawai platí vízová povinnost do USA.

Havajské ostrovy jsou označovány za perlu Pacifiku. Tento kouzelný ráj na zemi, plný kontrastů, splňuje představu o rozlehlých, bílým pískem pokrytých plážích, koupání v azurově modrém moři, surfování na vlnách otevřeného oceánu, kráse havajské flóry, vodopády, korálové útesy i třeba deštné pralesy. Hawaii Vás očaruje přátelskou atmosférou, Polynéskou pohostinností a kulturními tradicemi. Ne nadarmo se říká „je to havaj“. Souostroví Hawaii, známé jako Ostrovy blaženosti, se nachází uprostřed Tichého oceánu. Skládá se z mnoha ostrůvků a atolů, čtyř větších – Kauai, Oahu, Maui a Big Island a dvou menších ostrovů – Molokai a Lanai.

.

Ostrov Kauai

„Zahradní ostrov“ – nejstarší z havajských ostrovů, který se rozprostírá nejseverněji a je opravdovým tropickým rájem na zemi. Ostrov je proslulý úchvatnou přírodou – mezi největší přírodní atrakce patří útesová oblast na severozápadě zvaná Na Pali Coast a Waimea Canyon – „Grand Canyon Pacifiku“. Severně od tohoto kaňonu se rozprostírá Koke‘e State Park. V městečku Waimea na jižním pobřeží je místo, kde poprvé přistál se svými loděmi Kapt. James Cook považovaný za prvního Evropana na Hawaii. Kauai je jediný z havajských ostrovů, který má splavné řeky. Můžete si půjčit kajak a plout po Wailua River ke „kotvišti“ a pak jít kilometr k vodopádům s možností koupele.

Ostrov Oahu

„Shromažďovací ostrov“ – tuto přezdívku nese ostrov díky klidným vodám a krásným plážím. Tři miliony let starý ostrov tvoří kulturní i vzdělávací centrum celého státu. Ostrov je místem těch, kteří se chtějí přes den věnovat surfingu, plavání, opalování nebo potápění a život pro ně začíná až za soumraku, kdy se otevřou taneční kluby a kdy se na hlavním Waikiki Boulevardu rozhoří pochodně, oznamující začátek večerní zábavy. V hlavním městě Honolulu můžete najít luxusní hotely či velká obchodní centra a i přesto si dokázalo město udržet svůj exotický nádech. Nejatraktivnější částí Honolulu je světoznámá Waikiki Beach. Jedná se jen o několik stovek metrů dlouhou pláž roubenou palmami. Na pláž navazuje sopečný kráter Diamond Head s nádherným výhledem na celé město. Naopak sever ostrova je oblíbeným místem surfařů, zde se vyskytují největší vlny. Nejnavštěvovanějším místem ostrova je Pearl Harbor (Perlová zátoka).

Ostrov Maui

„Údolní ostrov“ vznikl spojením původně dvou samostatných sopečných ostrovů. Ostrov Maui je se svými nádhernými písčitými plážemi a průzračnou vodou ideálním místem pro dovolenou. Město Lahania je domovem mnoha kuriózních krámků a galerií všeho druhu. Cestou do městečka Hana můžete obdivovat jedny z nejkrásnějších scenérií na světě. Nenechte si ujít návštěvu zdejších pláží Hamoa, Koki a národní park Waianapanapa. Letovisko Wailea, které najdete na jižním pobřeží Maui, Vás ohromí svými plážemi a golfovými hřišti. Místní pláže jsou vhodné i ke šnorchlování. Poblíž jižního pobřeží Maui je ostrov Molokini – ráj potápěčů známý především díky svému podmořskému království, které vám nabídne jedinečný pohled např. na žraloky, mořské želvy a rejnoky.

Big Island

„Velký ostrov“ – největší a zároveň nejmladší z havajských ostrovů. Mezi největší atrakce tohoto ostrova patří NP Hawaii Volcanoes. Další zajímavostí je například nejvyšší hora státu Hawaii nebo Waipio Valle y – tzv. „Údolí Králů“ – kde na útesech vysokých 600 m lemujících okolí jsou jedny z nejvyšších havajských vodopádů. Big Island je ideálním ostrovem pro milovníky golfu i tenisu. Stejně tak zde můžete najít nádherně romantické bílé a zlatavé pláže. Nezapomenutelným zážitkem bude podmořský život ostrova, který je bohatý na korály, dále od pobřeží je možné pozorovat velryby a delfíny.