Česko  

 

 

Nahoru
Cestovní kanceláře - CK
Austrálie
Brazílie
Bulharsko
Česko
Egypt
Philipines
Francie
Hawai
Irsko
Island
Itálie
Maďarsko
Německo
Norsko
Polsko
Rakousko
Rumunsko
Slovensko
Španělsko
Thajsko  

Česká republika

Hlavní město: Praha
Počet obyvatel: 10 mil.
Rozloha: 78 863 km2

Po Čechách jsem toho najezdil opravdu hodně. Česko je skutečně krásné a velmi rozmanité. Dokonce jsem i žil na několika místech. Nejdříve to byly České Budějovice a to až do 15ti. Potom jsem byl v Praze 8 let (vojna a škola). Pak zase 7 let Č.B. a nakonec jsem zatím zakotvil na Moravě ve Zlíně.

Nechci soudit, kde je to lepší, protože to nejde. Všude je něco a všude mám dobré i jiné vzpomínky.

Místa, která mám ale v Česku nejraději vím ale naprosto přesně.

.

Asi na prvním místě je to Lipno. Myslím celé jezero. Naši tam měli chatu a tak jsem tam strávil mládí. Bylo to kousek od Černé v Pošumaví na chatové oblasti Radslav. Dřív to tam ale jistě bylo lepší než nyní. Bylo tam pár chat a ticho. Nyní je tam hlava na hlavě, hluk. Není divu, i přes to všechno je tam stále opravdu krásně.
Na Lipně si užije každý. Je tam mnoho různých možností, kde se ubytovat. A je asi celkem jedno jestli to bude Černá v Pošumaví. Frymburk, Radslav, Jestřábí, Hůrka nebo někde jinde. O to ani moc nejde. Jde o to, že si tam užijí a odpočinou všichni.
Báječné je na Lipně rybaření, opalovaní, různé vodní sporty atd.. Všude okolo jsou nádherné lesy, kde si houbaři připadají kolikrát jako v ráji. Takové lesy, jako jsou tam jsem jinde neviděl. Jsou opravdu krásné a je v nich spousty hub.
Já jsem nejraději chodil na ryby. Někdy jen tak ze břehu a jindy zase z lodě. Rybaření bylo mou skutečnou touhou.
Jindy jsem zase často jezdil na windsurfingu. Brázdi jsem celé Lipno od rána do večera.
Pak jsem zase jel na houby, večer třeba do letního kina atd..
Prostě Lipno nemá chybu :-) .

Druhým místem, na které nedám dopustit je oblast Krkonoš. Krkonoše jsou skutečně úchvatné a myslím, že je jedno, jestli tam jste v létě nebo v zimě. Já jsem tam byl v létě sice jen 2x, ale bylo to super.
Už ani nevím kolikrát, ale jezdil jsem tam hlavně v zimě. Vždy jsem si to namířil nejdříve do Pece pod Sněžkou a odtud jsem pokračoval lanovkou na Sněžku a nakonec pěšky na Luční boudu.
Luční bouda je nejvýše položená obydlená bouda v Čechách. Jestli si pod tím její názvem představujete nějakou kůlnu, tak jste vedle jak ta jedle. Kapacita Luční je několik stovek lůžek. Myslím tak 600.
Ale já tam toho na lůžku nikdy moc nenaspím. Ve dne jdu na boby a v noci je tam zábavy také dost.
Nejraději mám takovou trasu z Luční do Pece pod Sněžkou a pak zase lanovkou nebo rolbou nahoru. Stihnout se to dá i 2x za den a je to super. Zkrátka Krkonoše Vám vřele doporučuji.

Moc se mi také líbilo na Vranově i Slapech. Fakt také je, že i různá města jsou z turistického hlediska velmi zajímavá. Například Český Krumlov, České Budějovice, Třeboň, Praha a mnoho dalších.

Zkrátka cestování po České Republice je prima. Akorát nevím jak to po Česku funguje s cestovní kanceláří. Nikdy jsem žádnou nevyužil. Vždy jsem se dokázal ubytovat sám :-) . Něco jiného jsou asi ozdravné pobyty, různé lázně nebo pobyty, kde se očekávají nějaké akce, jako třeba sportovní či adrenalínové akce.

Takže pokud rádi cestujete, pamatujte, že i v Čechách je mnoho krásných míst, kde se dá lehce ubytovat a prožít krásnou dovolenou. Navíc je to dovolená, kde rozumíte Česky, nemusíte cestovat daleko, utratíte nejspíš méně peněz a poznáte další krásné místo své rodné vlasti :-) .