Irsko  

 

 

Nahoru
Cestovní kanceláře - CK
Austrálie
Brazílie
Bulharsko
Česko
Egypt
Philipines
Francie
Hawai
Irsko
Island
Itálie
Maďarsko
Německo
Norsko
Polsko
Rakousko
Rumunsko
Slovensko
Španělsko
Thajsko  

Neuvěřitelně zajímavá, ale zároveň drsná ostrovní země. Je neustále svěže zelená, a proto pro nás představuje něco jako ráj.

Irsko je ostrovní zemí, má přibližně 4 miliony obyvatel. Existují zde dva oficiální jazyky, irština a angličtina. Nejvíce používaná je angličtina, znalost tohoto jazyka je nutná i pro získání práce. Hlavní město Irska je Dublin, další velká města jsou například Cork, Waterford a Limerick. Měna používaná v Irsku je Euro.

Irsko, Velká Británie, Anglie, Skotsko Low Cost

Velká Británie je největší ostrovní stát Evropy ležící v Atlantském oceánu. Na jihu Anglie je od evropské pevniny oddělen průlivem La Manche a Calaiskou úžinou. Ostrov Irsko je od Velké Britanie oddělen Svatojirským průlivem a Irským mořem, Severní Irsko pak od Irské republiky suchozemskou hranicí. Východní pobřeží oblévá Severní moře. Pobřeží je členité a to hlavně na severozápadě. Ostrov Man leží v Irském moři, Normandské ostrovy pak na jih od Anglie při pobřeží Francie. Na severu v Atlantském oceánu patři ještě k Velké Británii souostroví Orkneje a Shetlandy.
Pověstné irské puby, kterých existuje nespočetně mnoho lze spatřit po celém světě, ale ty originální s nejlepší atmosférou se nacházejí v irském Dublinu. Ve městě s 500 tisíci obyvatel, která se nachází na východním pobřeží Irska v ústí řeky Liffey. Irská republika se svou rozlohou 70.284 km2 ve světě řadí na 117. příčku a s počtem obyvatel na 121. Úředním jazykem je angličtina, respektive irština.

Země s nejdelší průmyslovou tradicí na světě je místem zaslíbené vědě a technice. Pravě ve Velké Británii byl vymyšlen první parní stroj a následně jeho využití na železnici. Země má jedenapůlnásobně větší hustotu obyvatel než ČR a rozlohu 244.210 km2. Hlavou konstituční monarchie je královna Alžběta II., která má sídlo v hlavním městě Londýn. Spojené království je politická unie, která zahrnuje území Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko.
Zajímavosti - co navštívit a nevynechat
Deštěm, ale stejně tak pivem známe Irsko navštěvuje velké množství lidí jak z Evropy, tak z USA kam dříve emigrovalo velké množství Irů. Pokud si chcete ze země odvézt ty nejlepší vzpomínky a zážitky, pak nejvhodnější dobou pro návštěvu této země jsou letní měsíce, kdy teplota je více než příjemná pro poznávání venkova či měst a deštivých dnů není tolik, jako na jaře a na podzim. V případě že nechcete cestovat individuálně, pak si lze koupit levné poznávací zájezdy do Irska, nebo výlet do Dublinu.
• Dublin - město se světoznámým pivovarem Guiness a jedinečnými puby
• Kilkenny - nejpůvabnější vnitrozemské městečko v Irsku
• Newgrange - hrobka, jejíž stáří je odhadováno na 5000 let
• Killarney National Park - oblast s nádhernou krajinou a třemi jezery s velkým množství turistických a cyklistických tras.

Velká Británie je díky dlouhé a významné historii hojně navštěvována každoročně tisíce turisty s cílem poznat zemi, která dokázala svými vynálezy či kolonizací mnoha národů ovlivnit dění v mnoha částech světa. Ve Skotsku lze navštívit nádhernou přírodu, velké množství zřícenin, tak i historická města. Anglie má své kouzlo především v jižní části, kde narazíte na mnoho městeček s původní středověkou architekturou. Ve Walesu na Vás čeká nedotčená příroda v kontrastu s nezkrotným Atlantikem. To vše lze poznat buď po vlastní ose, nebo se spolehnout na organizované poznávací zájezdy do Anglie, Skotska či Londýna.
• Londýn - město světového významu s typickými britskými rysy
• Salisbury (Stonehenge) - megalitický kruh z obřích kamenů nedaleko půvabného městečka s významnou katedrálou neobvyklých rozměrů
• York - město pestré historie s jedinečnými středověkými uličkami
• Edinburgh - původně pevnost, dnes město s bohatou kulturou

Počasí v Irsku

Kdy vyrazit Irsko jako ostrovní země je velmi ovlivněna prouděním Golfského proudu který Irsku zaručuje velmi vyrovnané teploty po celý rok ačkoliv v této zeměpisné šířce by bylo normálně daleko chladněji s velkými rozdíly teplot v zimním a letním období. Zima bývá v Irsku vcelku vlezlá jelikož vzduch je dosti vlhký a teploty neklesnou nikdy pod nulu. Teploty se přes den pohybují kolem 8 °C, v noci pak klesají k 2 °C. Optimální období pro cestování po Irsku jsou letní měsíce červenec a srpen kdy je příjemné teplo kolem 18 °C a zároveň je vidět dlouho do noci.