Časté otázky  

 

 

Nahoru
Látka po které žízní každá buňka
Různé tipy vod
Co nám a jak škodí
Chlór a Vaše sprchování
Sinice a jejich toxiny
Co dokáže čistá voda
Hloupé názory
Kolik máme vypít vody
Pravda o minerálech
Kolik Magnesie můžeme vypít
Šokující pravda o vodě
Nepodceňujte vodu
Jak to vyřešit
Kvalita vody z vodáren v ČR
Doúprava vody
Význam reverzní osmózy
Filtry na trhu
Časté otázky
Zpráva WQA
Vyhláška
Kontakt  

Časté otázky

Je voda z kohoutku ještě vůbec pitná ?

Podle normy (která je podle mne dost benevolentní) ano. Nebo alespoň na většině místech. Jsou ale lokality, kde pitná není . Občas o tom dokonce jsou i lidé informováni.
Dá se pít teplá voda z kohoutku?
Teplá voda už nemá charakter pitné vody! Může totiž klidně obsahovat některé chemické látky, které v pitné vodě nejsou. Navíc v teple se daleko rychleji množí bakterie. Proto by se na pití, přípravu jídla i teplých nápojů měla používat (když už) výhradně studená voda.

Je možné pít vodu ze studně?

Záleží na místě. Studniční voda bývá velmi často znečištěna. Hlavně dusičnany a bakteriemi. Proto se musí často kontrolovat. Bohužel po každém dešti je ta voda ale úplně jiná. Vlastně to ani nejde pořádně uhlídat. Jsou lidé, kteří si vybudují studni, nahážou tam sagen, změří to a tím skončí i na několik let. Jsou dokonce borci, kteří si tam sami nalijí Savo a mají vystaráno. Fakt je, že bakterie zmizí, ale nevím nevím, jestli Savo je potom to nejlepší k pití. Z té studny se to dostane až za několik let (možná).

Jsou dusičnany škodlivé?

Dusičnany neškodí. Velmi nebezpečné začínají být až v momentě, kdy se v trávicím traktu promění v dusitany. Ty hlavně snižují schopnost okysličování krve. Někteří odborníci volají po tom, aby se rapidně snížila max. hladina povolená vyhláškou.

Škodí chlór? 

Za války se chlór používal jako bojová otravná látka. V poslední době jste si mohli udělat sami ("dík" povodním) obrázek o tom, jaký je to neřád. Chlór je pro člověka něco jako jed na krysy. Maximální povolená hranice bezpečná pro život člověka, je 0,3mg na litr. Co je nad to už je tedy životu nebezpečno. Víte jakou má chemickou značku chlor? CL . Máte po ruce nějakou balenou vodu? Jen tak pro zajímavost, koukněte se na ni. Na některých to sice nepíší, ale na většině ano. Asi Vás to překvapí. No jo, ty výjimky.
Chlor a vaše sprchování. -  To si přečtěte také, stojí to za to.

Může nás zabít voda bez minerálů ?

Lidské tělo nutně potřebuje minerály. Bohužel je ale nedokáže získávat z vody, ale jen z různých potravin. Jinými slovy, voda bez minerálů je pro člověka nejvhodnější, protože minerály obsažené ve vodě se v člověku usazují a to je velmi škodlivé. Jen tak mimochodem, víte že rtuť olovo, kadmium, zinek, atd. jsou také minerály ? Co myslíte, škodí Vám?
Přečtěte si jak je to vlastně s minerály !