ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK  

 

 

A - Z  obsahy
Autoři
Akordy

Nahoru
HUMOR
10 rozdílů  žena a dívka
Božskej klid
Cestování po světě
Citáty, Přísloví, Moudra
Dárky pro muže
Děti - výchova
Dieta
HOROSKOP
HOVORY S ANDĚLEM
Jak se stát oblíbeným
Jak se zbavit blech
Jak se zbavit dluhu
Jak udělat partnera šťastným
Jak využít logr z kafe
Jedovaté potraviny pro kočky
Jedovaté rostliny pro kočky
KOČKY a KOCOUŘI
Kuře, kuřecí jídla a speciality
Láska
MDŽ
Koupím nemovitost
Oceány
PF
POHÁDKY pro malé i velké děti
PŘELIDNĚNÍ PLANETY
Přesný čas v ČR
SOLÁRY za SKVĚLOU CENU
Svatý Valentýn
Trávník
Vánoce
Váš den narození
Věděli jste to?
Velikonoce
VÝDĚLKY na internetu
Zajímavé stránky na FB
ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK
z ostatni
Zboží  

ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK

Autoři  Akordy

A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z

Tento zpěvník obsahuje 4700 českých písniček

 
 
 

 

 

Jednou jsem byl na Moravě, jednou v Čechách a jindy bůhví kde. Pokaždé, když došlo na kytaru a začalo se zpívat, tak se objevil starý známý problém. Málokdo uměl text a pokud ano, tak většinou jen třeba první dvě sloky a někdy ani to ne. Každý kytarista má sice pochopitelně svůj zpěvníček (nebo i víc), ale stejně tak já, asi ví, co je to za poklad. No a to je kámen úrazu, protože občas se stane, že se to někde namočí, ztratí, půjčí atd.. No a co potom? Potom zbývá si už jen napsat nový. Koho by to ale bavilo? Proto je mnohem jednodušší si to někde vytisknout a zase vložit do svého zpěvníčku. Já takový mám, je to na formátu A4 ve foliích a v deskách a jsem naprosto spokojený. Navíc, když někdo chce, tak přidám další a je to. No a také je bezva, že v mém okolí podobný zpěvníček má už víc lidí, takže se může zpívat o sto šest. Před tím to také nebylo lehké ... Spoustu lidí mi říkalo: "Ofoť mi to a já Ti to pak zaplatím". Ha ha ha. Teď jen řeknu je to tam a tam, myší si označ text, nakopíruj do Wordu a vytiskni si co chceš. No je to úleva. Zkrátka zpěvníček je hotový a můžete ho také využívat.

Občas jsem si někam, kde se hrálo, nesl jen notebook. No, krom toho, že na mne všichni koukali jak na blázna to mělo ještě mnoho dalších nevýhod. Bál jsem se celý večer, že se mi notebook ztratí, polije, navlhne nebo prostě něco jiného se stane. Navíc také nikdo nemohl sledovat se mnou texty a pokud ano, tak mi "vil" zezadu do ucha :-). Elektrika pochopitelně došla uprostřed nějaké písničky, kdy zrovna všichni zpívali a zásuvka nikde. A bylo toho víc. Doporučuji tedy si udělat vlastní zpěvník a bude Vám hej.

Najdete zde tisíce písniček, kde drtivá většina je i s akordy. No ty akordy sice někde úplně nesedí, ale to je proto, že neznám osobně všechny písně, nebo je naopak znám dobře a nesleduji je při hraní jestli je vše v pořádku. Navíc většina z Vás si toho kolikrát také ani nevšimne.

V každém případě přeji se zpěvníkem mnoho příjemných zážitků.

Krátké video, Jak pracovat se zpěvníkem.