Vánoce  

 

 

Nahoru
HUMOR
10 rozdílů  žena a dívka
Božskej klid
Cestování po světě
Citáty, Přísloví, Moudra
Dárky pro muže
Děti - výchova
Dieta
HOROSKOP
HOVORY S ANDĚLEM
Jak se stát oblíbeným
Jak se zbavit blech
Jak se zbavit dluhu
Jak udělat partnera šťastným
Jak využít logr z kafe
Jedovaté potraviny pro kočky
Jedovaté rostliny pro kočky
KOČKY a KOCOUŘI
Kuře, kuřecí jídla a speciality
Láska
MDŽ
Koupím nemovitost
Oceány
PF
POHÁDKY pro malé i velké děti
PŘELIDNĚNÍ PLANETY
Přesný čas v ČR
SOLÁRY za SKVĚLOU CENU
Svatý Valentýn
Trávník
Vánoce
Váš den narození
Věděli jste to?
Velikonoce
VÝDĚLKY na internetu
Zajímavé stránky na FB
ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK
z ostatni
Zboží  

Vánoce, Vánoční svátky klidu a pohody a dárky   

 
Vánoce, Vánoční svátky klidu a pohodyTaké patříte mezi většinu z nás, kteří nákupy vánočních dárků odkládají na poslední chvíli a potom nešťastně pobíhají z obchodu do obchodu, neví co koupit a obvykle pořídí první věc, která jim přijde pod ruku?
Máme pro vás pár tipů, jak si v této adventní době ušetřit čas, nervy a peníze.

  1. Nejdřív si ujasněte kolik lidí chcete obdarovat a vyčleňte pevnou finanční sumu, kterou jste ochotni utratit.
  2. Rozdělte si náklady pro každého obdarovaného.
  3. Nezapomeňte, že děti by měly pod stromečkem najít přibližně stejný počet balíčků.
  4. Nenakupujte hned v prvním obchodě, který navštívíte. Často se zjistíte, že o kousek dál mají stejné zboží ale levně.
  5. Vězte, že i malé a vtipné dárky dělají velkou radost.
  6. Nezoufejte, pokud vás opravdu nenapadne žádný vhodný dárek, pořiďte blízkým šek na nákup zboží. Větší obchodní domy je nabízí v hodnotách od 100 Kč. V této době začínají šeků využívat i knihkupectví, takže pokud máte doma náruživé čtenáře a nejste si jisti vhodným titulem nebo autorem, jsou šeky velmi jednoduchým způsobem jak problém vyřešit.
  7. Pokud se vám nechce vyjít do ulic, nakupujte ve virtuálních obchodech v pohodlí domova či kanceláře.

Vánoční období sebou nese kromě jiného také zvýšení stresové zátěže, protože je zkrátka nutné „všechno stihnout“ a k tomu ještě zastávat své běžné každodenní pracovní povinnosti. Tím souslovím „všechno stihnout“ máme na mysli přirozeně právě ony Vánoce, tedy dárky, úklid, pečení, vaření, stromeček….

.

Jak přežít Vánoce o samotě

Vánoce o samotě mohou zvyšovat stres. Měli by jste proto odjet, aby jste nebyli tam, kde jste pod psychickým tlakem.

"Vánoce trošku tlačí na naši duši, prožíváme věci, které za normálních okolností od sebe trošku odháníme. Vidíme-li kolem jásání a rodinné radovánky, možná o to více nám naše situace začne být nepříjemná,"

Vánoční svátky mohou prožít v pohodě i osamělí starší lidé. Podle psycholožky by měli jít cestou přirozených radostí, které jim život ještě skýtá a které si mohou o Vánocích vychutnávat nezištně.

Mohou se radovat z toho, že vidí děti s rozzářenýma očima. Mohou mít potěšení z toho, že někomu druhému se daří a že vidí radost u druhých lidí.

Pokud jsou schopni si z toho nabrat sílu, pak jim ani ve stáří nic nehrozí. "Takto vyzrálí lidé se umějí radovat z každého obláčku, z každé květinky, pokud jsou k tomu rozhodnuti. Jejich optimismus ani tíživější situace o Vánocích nezkazí,"
Vánoce vylepší i dobré jídlo

Vánoční pohodu může podle ní vylepšit i dobrá krmě, s mlsáním se to však nesmí přehánět. Člověk ve volných dnech odpočívá, doplňuje energii vánočními lahůdkami a vylepšuje se tak i po psychické stránce. Klesá napětí a neurotizace z celoročního pracovního shonu, protože jídlo má i uklidňující účinky.

"Dobré jídlo, především sladké, působí proti depresím. Ať chceme, nebo ne, tímto přirozeným mechanismem jdeme do lepší nálady a do euforičtějšího vyladění,"

Varuje však před přílišným hodováním, protože po Vánocích by všechno psychické uvolnění rázem zmizelo šokem, když člověk zjistí, že nedopne sukni a nevejde se do kalhot.

Jak přežít rozchod před Vánocemi .....

No tak to je skutečně nemilá záležitost. V podstatě ani nevím, jak a co poradit. Je to věc vůle a chtění. Je třeba být silný a dělat i věci o kterých myslíte, že Vám nepomáhají. Totiž jakákoli činnost Vás alespoň trochu odreagovává. Navíc jakákoli činnost Vás posouvá v čase za ty Vánoční svátky ....
Myslete na jiné věci a pomáhejte druhým. Navštivte někoho. Jděte mezi lidi. Myslete na to, že další Vánoce budete s někým, kdo Vás má rád ....
Najezte se, napijte se, vemte si prášek na spaní. Prostě dělejte cokoli, co Vás odreaguje.
Já už jsem také několikáté Vánoce sám ... ,ale žiju, no ...
A i když tomu nebudete někteří možná věřit, tak nakonec zjistíte, že být na Vánoce sám je mnohem lepší. To ale každý zjistí až později :).

A vánoční dárky? No to je to poslední. Pamatujte, že Vánoční svátky jsou dobré právě k rekapitulaci starého roku. Popřemýšlejte, jak chcete žít od Nového roku a hlavně co pro to uděláte ....

Jak přežít Vánoční úklid

Tak to je jednoduché. Pokliďte co máte a nešilte. Však další uklízení je hned po svátcích.