Jak využít logr z kafe  

 

 

Nahoru
HUMOR
10 rozdílů  žena a dívka
Božskej klid
Cestování po světě
Citáty, Přísloví, Moudra
Dárky pro muže
Děti - výchova
Dieta
HOROSKOP
HOVORY S ANDĚLEM
Jak se stát oblíbeným
Jak se zbavit blech
Jak se zbavit dluhu
Jak udělat partnera šťastným
Jak využít logr z kafe
Jedovaté potraviny pro kočky
Jedovaté rostliny pro kočky
KOČKY a KOCOUŘI
Kuře, kuřecí jídla a speciality
Láska
MDŽ
Koupím nemovitost
Oceány
PF
POHÁDKY pro malé i velké děti
PŘELIDNĚNÍ PLANETY
Přesný čas v ČR
SOLÁRY za SKVĚLOU CENU
Svatý Valentýn
Trávník
Vánoce
Váš den narození
Věděli jste to?
Velikonoce
VÝDĚLKY na internetu
Zajímavé stránky na FB
ZPĚVNÍK ČESKÝCH PÍSNIČEK
z ostatni
Zboží  

Logr z kávy  Vám ušetří spoustu peněz. S tímto vším  Vám může pomoci!

 

Logr z kávy  Vám ušetří spoustu peněz.Také si nevíte ráno představit bez šálku voňavé kávy? Pokud jste fanouškem klasické kávy, po jejím dopití  Vám na dně šálku zůstane usazenina. Nejběžnějším způsobem, jak s ní naložit je pro mnohé prostě ji vyhodit do odpadu. Asi by Vás v té chvíli vůbec nenapadlo, že vyhazujete cenného pomocníka, který  Vám pomůže vyřešit nejeden problém v domácnosti, zahrádce a dokonce podtrhne i Vaši krásu. Když si přečtete našich 9 tipů pochopíte, že na dně ranní šálku kávy se ukrývá hotový poklad!

Vyžene škůdce

Pokud máte zahrádku, určitě se každoročně pasujete s přívalem škůdců, kteří devastují budoucí úrodu. Především šneci jsou jedním z největších postrachem zahrádkářů. Na vyhubení těchto příživníků často používáme agresivní chemikálie, které v konečném důsledku mohou poškodit kvalitu našich plodin. S tímto problémem  Vám spolehlivě pomůže kávová sedlina. Vytvořte kolem záhonů pruh pilin široký 10 centimetrů a následně polijte piliny roztokem z kávové sedliny - získáte ho tak, že sedlinu zalijete vroucí vodou. Tento roztok je pro škůdce smrtelným jedem a jeho pach jejich již zdálky varuje, že na tomto území nemají co dělat.

.

Vyčistí nádobí a nepoškrábe ani citlivé materiály

Zaschlé zbytky jídla na oblíbené porcelánové soupravě, nebo na drahých hrncích? Zapomeňte na chemický prášek, který spolehlivě poškrábe povrch Vašeho nádobí. Jednoduše nasypte na hadřík nebo houbičku trochu usazeniny a postupujete stejně, jako při používání prášku na nádobí. Nádobí jednoduše a rychle vyčistíte a zároveň se nemusíte obávat žádných škrábanců či jiných poškození.

Dodá květům zdraví a krásu

Pokud kupujete drahá chemická hnojiva, určitě Vás potěší zpráva, že to nejlepší hnojivo pro Vaše rostliny máte na dně svého šálku kávy. Kávová sedlina obsahuje vysoký podíl draslíku, který rostliny vyživuje a posiluje. Stačí, když sedlinu necháte vyschnout a pak ji jednoduše vmícháte do hlíny v květináčích. Kromě toho, že Vaše rostliny budou zdravé a krásné, nemusíte se obávat, že je tímto "hnojivem" předávkujete.

Osvěží vzduch

Káva dokáže neutralizovat dokonce i velmi silné pachy. To se hodí zejména v kuchyni, kde se často potýkáme s nepříjemným zápachem z ledničky či odpadkového koše. V případě chladničky stačí, pokud přemístíme kávovou sedlinu do menších misek a ty rozložíte po lednici. Obsah misek bude účinně pohlcovat nepříjemný zápach. Co se týče koše, nasypte usazeninu na dno a nechte působit.

Logr Vás zbaví nepříjemného zápachu i z bot.

Večer ji stačí nasypat (samozřejmě vysušenou) do bot a ráno vysypat. Zápach bude pryč.

Oživí lesk a zvýrazní přirozenou barvu vlasů

Pokud máte tmavou hřívu, kávová sedlina dodá Vaší přirozené barvě nádherný lesk. Stačí, když si před mytím vlasů vmasírujete sedlinu do vlasů, zabalíte fólií a pak přikryjete ručníkem. Nechte působit 20 - 25 minut a poté vlasy umyjte šamponem.

Zatočí s celulitidou

Kávová sedlina je obávaným nepřítelem pomerančové pokožky. V tomto případě je však velmi důležitá pravidelnost, pozitivní výsledky však uvidíte už po prvním použití. Kávovou sedlinu naneste na partie, kde Vás celulitida trápí a masírujte po dobu 5-7 minut. Pak můžete tato místa zabalit do fólie a nechat působit dalších 15 minut. Nakonec stačí opláchnout vodou.

Dokonale hladká a jemná pokožka

Věděli jste, že na peeling z kávových zbytků nedají dopustit hollywoodské hvězdy ani známé topmodelky? Stačí, když sedlinu smícháte s olivovým olejem (případně s medem) a touto směsí krouživými pohyby masírujete pokožku. Tento domácí peeling spolehlivě odstraní odumřelé buky a Vaše pokožka bude krásná, hladká a pružná.

Dřevěný nábytek bude opět jako nový

Vybledlý nebo poškozený dřevěný nábytek? Nezoufejte, dejte si v klidu šálek kávy a pak sedlinu, která zůstane na dně, smíchejte s malým množstvím horké vody, tak, aby vznikla hustá kašička. Získáte tak ekologickou, šetrnou a úžasně účinnou kúru na dřevěný nábytek, která je lepší než chemikálie či mořidla. Směs stačí nanést na poškrábaná nebo vybledlá místa a pak přeleštit prostředkem s obsahem včelího vodku. Váš nábytek bude zářit opět jako nový!