Mé stanovisko  

 

 

Nahoru
10 pravidel soužití s kočkou
Album obrázků
Ankety
Bambilion koček
Blechy a kočky
Bydlím u své kočky
Čipování koček
Drevokocůr
Dvířka pro kočky
Hledám přítelkyni
Hotely pro kočky
Hračky pro kočky
Jak chladit kočky
Já tak možná nevypadám
Já za nic nemohu, to samo
Jak a čím krmit kočky - TABULKA
Jak léčit kočku
Jak naučit kočku na vodítku
Jak skamarádit kočky
Jak ušetřit na krmivu
Jak vycvičit kočku
Kastrace koček a kocourů
Klíšťata a kočky
Kočičí humor
Kočičí nebe
Kočičí pelíšky
Kočičí skromnost
Kočičky bez domova
Kočky a procházky
Láska kočičí
Lokátor pohybu koček
Maminky kočičí
Mé kočky
Mé stanovisko
Mecheche
Kočičí mňoukání
Moje 1. Kočička
Odčervování koček
Ochránkyně i naše zrcadla
Oslavy - Kočičí
Osvětové pracovnice
Otázky a odpovědi
Plemena koček
Pochvaly a Pupkičova cena
Pohádky, básničky, písničky, filmy
Pomáhejte zdarma
Pomocníci
Prapodivné kočičí pozice
Proč kočky milují krabice
Proč milujeme kočky
Sběratelé kočičích motivů
Škrabadla a kočičí stromy
Tajní agenti
Valentin
Venkovní a domácí kočky
Výdaje na kočku
Záchůdek pro kočky
Zacuckaný kožíšek
Ztloustly Vám kočky?
Ztratili jste kočku ?  

Mé stanovisko ke kastracím, výživě a venčení koček

 

Už několikrát mi některé "milovnice" koček psaly do zpráv, že se chtějí připojit do mé skupiny na FB - Kočky, kocouři a koťátka, protože slyšely, že ji mají lidé rádi, ale že chtějí znát mé názory a stanoviska k tomu a onomu, že to nikde v pravidlech nenašly.
Na podobné dotazy je vždy má odpověď, že jsem netušil, že musím zaujmout nějaké stanovisko.

Skupinu jsem založil právě proto, abych se nemusel někde dohadovat a obhajovat svá stanoviska a názory. Stejně tak mne dost stresují i jiné debaty, kde se vždy někdo do druhého pustí rovnou na férovku.

Příklad:

Dotaz (třeba Venuše):
Prosím Vás, myslíte že mohu pouštět ven svojí milovanou kočičku, když bydlím na vesnici?

1. Odpověď (třeba Eleonora):
Tak to je přesně dotaz ze kterých už tady dneska šílím!! Jestli chceš Venuše, aby ti kočka umřela třeba ještě dneska, tak ji klidně pusť hned teď!

2. Odpověď (třeba Aurora)
Prosím Tě nech ji být Eleonoro. To je zase jen obyčejná provokatérka.
Dejte jí letenku!

 

Je neuvěřitelné, kolik se najednou v poslední době objevilo všelijaké negace v mnoha kočičích skupinách a v psích je to prý ještě horší.
Můj názor na to je ten, že si nejspíš skupin na FB všimli výživový poradci a prodejci všelijakých krmiv, léků atd.. No a ti hned mají spoustu lidí k dispozici na kterých mohou něco trhnout.
Druhá skupina mohou klidně být třeba přímo veterináři, kteří zase furt předvádí nemocné a zmrzačené kočky proto, aby vzbudili lítost a hlavně vtloukli všem do hlavy, že se vším je třeba hned hnát na veterinu a utratit tam alespoň 15.000,-Kč!

No jasně, že přeháním, ale jen uvažuji o důvodech, proč jsou někteří tak šíleně urputní.

Toto je zase příklad ze soukromé zprávy, kterých mívám víc:

Ona
Dobry den, ráda bych se přidala do Vaší skupiny, protože jsem slyšela, že je bezvadná, ale přečetla jsem pravidla vaší skupiny a nikde jsem nenašla, jaké zastáváte stanovisko ve skupině k množení koček nebo k jejich výživě.


Myslím, že kdo nechce koťátka a sám se o ně potom starat, tak by měl kočku vykastrovat. Také si ale myslím, že kdyby to nebylo tak šílené drahé, tak by s tím problémy nebyly. Kastrace by měla platit obec!
Já tyhle věci ale moc neřeším. Na to jsou jiní. Neřeším ani výživu a další věci. Kvůli tomu jsem si založil vlastní skupinu, abych nemusel furt někde číst nějaké urážky.

Ona
Tak to se neshodneme, když nemohu svobodně vyjádřit svůj názor a lidem poradit. Jinde se mě admini zastanou, jelikož sdílíme stejné názory, tady se obávám, že to fungovat s takovým přístupem pro mě nebude.


Aha .. nemusí být každá skupina na osvětu.
Ale je dobře, že jste mi to napsala.
Já krmím Purizon, Applaws, Carnilove, Falco, atd..
Podporuji kastrace, ale nikdy .... NIKDY s tím nebudu lidi nijak otravovat nebo jim dokonce nadávat!
Skupinu jsem si založil proto, že mám kočky rád a chci se tím bavit, ne se furt někde hádat.
Proto se toto u mne neřeší a řešit nebude.
Podporuji pomoc útulkům, ale zvláštní je, že zatím žádná z těch, co mají takovou starost o kočičky to ještě nevyužila. Jde o jednoduchou aplikaci do mobilu či PC, která je zdarma. Jakmile si ji někdo stáhne, tak od té chvíle (kdykoli odemkne mobil) odešle firma za každého něco malinko na útulky.
Z těch bojovnic si to ještě nestáhla ani jedna, takže si nejsem tak úplně jistý, že by jim šlo skutečně o nějakou pomoc!
No to je jedno. Každý máme nějaká privilegia. Má skupina je a bude ale klidná a pozitivní.
Takže přeji pohodovou osvětu, protože i já jsem mnohem raději, když jsou lidí zodpovědní. Akorát to ale nehodlám řešit a být kvůli kočkám denně neustále naštvaný a ve stresu díky fanatičkám.
Tak se mějte

 

No a jak to tedy vidím já?

 1. Kastrace
  Myslím, že každý, kdo netouží mít 6 koťátek o které by se pak měl zodpovědně starat, by měl nechat svou kočku kastrovat. To asi ví každý, ale horší je to s tím, že je to prostě drahé. Měli jsme o tom debatu kastrace vyjde od 500 až do 2.000,-Kč !!!
  Já jsem své kočky vykastrovat nechal, ale ani mně se ty ceny nelíbí. No a kastrovat každou přitoulanou kočku za 1000 nebo kolik, to je prostě pro většinu nemožné. Víc o tom píšu zde ZDE. Nicméně, pokud je to možné, tak prosím nechte kočky kastrovat. Ušetříte spoustu starostí jak jim, tak i sobě.

  Jsem pro kastrace u těch kočiček, kde lidé nechtějí mít koťátka a nebo si nejsou jisti, jestli by se pak o zvládli nebo chtěli postarat celý jejich život.
  Například, byť bezpapírový, tak kvalitní chov vidím pozitivně i když chápu, že konkurence bude dělat všechno proto, aby takový chov zničili. 
  Poslední dobou mám pocit, že tu strašidelnou kampaň na všechno rozjely všelijaké stanice a výrobci proto, aby si zvýšili zisky. Nějak to vše přestává být o lásce ke kočkám, ale je z toho najednou tvrdý boj a hnusný byznys.
 2. Výživa koček
  I já jsem kdysi krmil Wiskasem a myslel jsem si jaký jsem odborník, když jsem poznal, že jim víc chutná hovězí než kuře.
  Wiskas je ale skutečně pro kočku naprosto nevhodný a navíc není ani moc levný.
  Například:
  Whiskas - 4% masa. Zbytek jsou rozemletá kopyta, kuřecí zobáky + další živočišné produkty a hromada obilí ... zkrátka nic moc!
  No a na druhou stranu je hned několik dalších o dost kvalitnějších druhů granulek, které jsou dokonce i levnější. Tomu se ale není moc co divit ... někdo ty reklamy za miliony Whiskasu zaplatit musí, že?
  Dobré je si uvědomit i to, že díky kvalitnímu krmivu, toho kočka potom sní  2x až 3x méně, protože jí nechybí živiny, jako po krmivech, kde je obilí a podobné nesmysly.
  Takže často to bývá tak, že někdo krmí Whiskasem a podobně, protože si údajně nemůže dovolit krmit kvalitní potravou. Nakonec ho to ale paradoxně vyjde i 4x dráž než koupit jeden velký pytel něčeho opravdu kvalitního, kde je samé maso a žádné obilí.
  Doporučuji kouknout na Tabulky granulí a konzerv pro kočky
 3. Pouštění koček ven
  Dost ožehavé téma. Každý sám nejlépe ví, kde bydlí a jaké tam hrozí či nehrozí kočce nebezpečí.
  Osobně nevěřím, že kočky, které jsou zavřené doma jsou spokojené ... nebo spíš, že jim nechybí chodit ven. Na druhou stranu ale chápu, že né každý může bydlet na samotě a pouštět kočky úplně volně.
  Je to prostě složité a nikdy se nemůžeme shodnout. Každý má nějaké bydliště, sousedy, ploty, psi, auta nebo bůh ví co ... Nikdo Vám nemůže poradit ...
  Je jasné, že nejlepší by bylo zavřít kočku doma na 5 západů a pak jí relativně nic nehrozí. I když i doma je spoustu nebezpečných věcí a nástrah.
  Je třeba najít kompromis. Hlavně se ale skutečně snažit na kočku co nejlépe dohlédnout a postarat se o ni. Kočky třeba mohou utéct většinou před psem, ale už nechápou, že největší nepřítel jim může být člověk nebo silnice.
  Já jsem třeba kvůli kočkám koupil takový starý statek a okolo jsou pole a stromy. Takže já furt něco opravuju a kočky na mne civí, chodí okolo a někdy mi pomáhají. A často chodíme i na procházky.
  Víte ... úplně jiný názor na to bude mít někdo z města a druhý z vesnice. Na vesnici snad ani nejde nepouštět kočku ven. U mne si to fakt nemohu vůbec představit.
  Za to ve městě je vše úplně jinak. Ve městě bych bez vodítka s kočkou ven určitě nešel.
  Zkrátka dávejte na své kočičky velký pozor, protože ony jsou trdla.
 4. Kočičí útulky, Množky, Depozity, Chovatelské stanice - Žebrání o peníze, invalidní zvířátka a Zvířecí Sluníčkářská Mafie
  Jako první napíšu to nejdůležitější ... tento odstavec se určitě netýká všech! Někteří jsou bezvadní a zaslouží mou úctu! Také se to netýká lidí, kteří třeba zachránili nějakou kočičku. Ani se to netýká lidí, kteří svou kočku milují a nechtějí o ni přijít, ale ani některých dalších jednotlivců.
  Často je to ale jinak.
  Už jsem fakt znechucený z toho, jak každé ráno kouknu do své nebo jiné skupiny a hned na mne vyskočí několik opuštěných koček, které nabízí různé útulky, dočaskáři, depozity a jiné. Navíc ani nemusím chodit do žádné skupiny, ale stačí se kouknou na svou hlavní stránku, kde je všechno ze stránek a skupin, kterým jsem dal lajk nebo kam jsem se přidal. A co mi na tom vadí? Je to kvalita koček, fotek a skoro všechno.
  Stejně tak mi dost vadí to věčné žebrání o peníze na pomoc a drahé operace kolikrát v cenách tisíců i desetisíců korun!
  A co mne vyloženě znechucuje, to jsou kolikrát dost drastické fotky různých kočiček na které se žebrá.
  Lidi, různé depozity, všelijací "zachránci" a další podobní týpci a organizace, kteří toto dělají, už začínám stavět na stejnou úroveň jako ta sluníčka z různých neziskovek pro lidi!
  Co to proboha všechno je? Kam to zase tlačíte všechny lidi? Proč se snažíte ze všech udělat nějaké zmetky a hlupáky?? 

A)
Chápu, že každé to nebohé zvířátko zaslouží pomoc. Jenže já to asi vidím jinak. Nemyslím si, že zachránit kočičku, která už nikdy mít plnohodnotný život nebude, je něco extra. Často mi to spíš připadá jako týrání! Chudák kočka, nemá nohy, oči nebo bůhví co jiného jí je. Jaký život proboha povede? Kočka je lovec, živel a dělat z nich dlouhožijící mrzáky mi přijde hrozné!
Navíc, kolikrát ty operace na které se furt někde žebrá, stojí hrozné peníze!
Tak dobrá ... jeden argument vždy je, že každá kočička v nouzi si zaslouží pomoc ... tak proč ale někteří pomáhají jen některým kočičkám?
Myslím, že daleko lepši by bylo vzít vždy těch 10.000,-Kč a pomoc daleko většímu počtu koček, které nemají žádný fatálně omezující hendikep! Za takové šílené peníze se dá kvalitně nakrmit stovky koček, spoustu se jich dá vykastrovat, spoustu se jich dá zušlechtit (umýt, odblešit, zlikvidovat parazity, klíšťata, upravit kožíšky, atd..). Některé kočky takto zachráněny a zušlechtěny jsou, to vím, ... ale mohlo by jich být mnohem mnohem více, kdyby na to byly peníze. Takže díky jedné kočce bez nohou potom stovky "zdravých" toulavých koček zůstává dál bez domova a trpí!

B)
Mám svou skupinu na kočičky, protože je mám moc rád a chci se denně kochat různými fotkami, videi či příběhy. Chci si zpříjemnit ten hnusný svět!
Jenže někteří nedokáží pochopit, že už prostě nestojím o každodenní, nervydrásající obrazy a žebrání o peníze pro zvířecí "neziskovky"!
Nestojím o to, neustále vidět na své zdi podivné a nemocné kočky, které hledají domov.
Lidé hledají často nějakou kočičku, ale jak to pak vypadá v praxi? ....
1) Často jsou útulky prázdné a není z čeho vybírat. A to i přes to, že se všude furt uvádí, jak útulky a depozity praskají ve švech. Čtu to každou chvíli, že tam a tam kočičky prostě nemají.
2) Ruku na srdce, ale kdo touží po tom, mít doma jakkoli postiženou kočičku? Drtivá většina lidí chce mít doma kočku zdravou, kterou nebudou muset furt litovat a se kterou se budou naopak chlubit a na kterou budou moci být pyšní! A chce ze mne někdo dělat nějakého necitlivého člověka? ... Ať si co chce někdo říká, tak to tak prostě je.
Jenže když se pak furt nabízí kočky, které mají všelijaké hendikepy, tak se pak lidem ani nechce chodit do útulků i jinam.

C)
Snažím se rozběhnout příjemnou skupinu, kde se člověk opravdu odreaguje a potěší, ale po pár dnech jsem musel udělat pravidla. Jeden z důvodů jsou Paraziti.
Parazity mám v tuto chvíli namysli všelijaké nabízeče koček. Okamžitě si o skupině řekli a začali to tu tapetovat stovkami koček k adopci. Některé kočky krásné, ale spoustu hendikepovaných. Opět říkám, že mi těch kočiček je moc líto, ale podle mne je vyrábějí právě ti lidé, kteří je pak nabízí.
Funguje to tak, že za jednu kočku se vynaloží při drahé operaci třeba 15.000,-Kč. Tím pádem spoustu jiných koček nedostane nažrat a jinou pomoc. Zůstanou na ulici a množí se. Díky tomu je pak všude mraky koček, které mají zdravotní problémy. Koček je pak mnoho a nikdo další už nechce. Do toho spoustu lidí nabízí další hendikepované kočky, které také nikdo nechce. Kočka potom vůbec není nedostatkové "zboží" které by lidé sháněli a platili za něj.

Kdyby všichni přestali s drahými operacemi, které kočce stejně jen pomohou k neúplnému životu a místo toho se pomáhalo stovkám opuštěných, bezprizorních, ale "zdravých koček" z ulice, tak by se pak nabízely jen kočky hezké a lidé by si je brali. Tím pádem by jich bylo za nějakou dobu méně a nakonec by byly nedostatkové. Lidi by platili za kočičky útulkům, depozitům i jinde a kočičky by měly konečně lepší postavení. Byla by to žádaná Evropská kočka a né jen obyčejná vesnická kočka, jak občas čtu.

Všichni nabízeči koček by měli přestat parazitovat ve skupinách, které někdo pracně celé dny buduje a opečovává, aby se lidem líbily. Každou chvíli do cizí skupiny dají mraky smutných fotek a příběhů. Skupinu tak ničí a z příjemné skupiny je rázem smutná skupina, která spoustu lidí jen zdeptá!
Nabízeči koček by měli mít svou skupinu, když se tedy specializují na zachraňování a nabízení koček a tam si mohou dávat co chtějí. To byste viděli, jak by najednou přestali dávat kočky s děsivýma fotkama. Nikdo by jim tam prostě nechodil. Začali by se najednou také snažit, aby nabízeli hezké kočičky, protože takové pochopitelně každý chce.
Než dát 10.000,-Kč za operaci a nabízet potom hendikepovanou kočičku, tak by ji příště raději pomohli k důstojnému odchodu do kočičího nebe a pomohli dalším stovkám jiných koček, které by si lidé rádi vzali.

Ve své skupině tedy nechci nabízení nabízení kočiček ze stovek zařízení. Ne proto, že bych jim nepřál domov, ale proto, že jednak nabízeči stejně budou nabízet v jiných skupinách kde jsme většina také, to za prvé. A za druhé proto, že nechci podporovat žebrání peněz (podepřené srdceryvnými fotkami a příběhy koček) na operace za desítky tisíc!
Ty peníze mohou pomoci stovkám jiných kočiček. Jenže to by na tom muselo některým záležet.
Výsledek by byl spousty krásných koček, lidi by je chodili vyhledávat do útulků a za chvíli by se za ně i platilo. Za 15.000,-Kč lze udělat celkem hodně kastarací a nakrmit i jinak pomoc hodně kočičkám, které by lidé chtěli!
Zatím mi to často přijde jako "pomoc" současných humanitárních neziskovek.

D)
Víte co je také síla? WowApp, kterého jste si snad všimli, protože ho tu furt zde na webu nebo ve skupině na FB zmiňuji, pomáhá charitám a útulkům. Posílá jim pravidelně peníze.
Volal jsem na dva známé útulky a řekl jim, že když si zdarma stáhnou aplikaci WowApp a zažádají o peníze, tak budou pravidelně od WowApp něco dostávat. NEUVĚŘÍTE, CO MI ŘEKLI!
"O to fakt nemáme zájem. Nám bohatě stačí to, co nám vždy naposílají lidé. Takže se nezlobte, ale o to nestojíme."
Byl jsem fakt v šoku. Doteď to moc nechápu.
Některá zařízení spamují celý internet, posílají spamy lidem do emailů, pořádají furt nějaké sbírky a to jim přijde správné. Stáhnout si ale jednu malinkatou aplikaci zdarma do PC nebo mobilu, kde stačí jen to, že si několikrát za den odemknete mobil (což stejně každý dělá), to jim nevoní a smetou to ze stolu. Nestojí o peníze. Prostě je to přinejmenším podivné.
No a ostatní zatím o této pomoci neví. Někdo jim to musí říct. Já to sám nezvládnu. Můžete mi když tak pomoci.
Jen tak na okraj ... v tuto chvíli to má staženo v ČR asi 20.000 lidí a tak už se někomu pomáhá. Kdyby to ale měli všichni kočkaři, tak je to pro útulky (pokud by tedy o to stály) denně tisíce pro každý útulek a charitu!! No jo no .. jenže většina si to ani nepřečte. No to neva ... každý si může dělat co chce.
Mně prostě jen vadí jak spoustu lidí žebrá o peníze, používají fotky raněných zvířátek a přitom mi pak řeknou, že o peníze od WowApp zájem nemají, protože jim lidé naposílají dost.

Moje rada nabízečům koček

 1. Přestaňte lidi nervovat šílenýma fotkama
 2. Nevyhazujte všechny peníze za jednu kočičku jen proto, že jí umožníte další život o který by často nejspíš ani sama nestála.
 3. Pomozte raději 20ti jiným kočičkám zbavit se blech, klíšťat, svrabu, dredů a tak podobně. Nechte je vykastrovat, naočkovat a až budou hezké a spokojené, tak je nabízejte. Pak totiž o ně bude mnohem větší zájem a lidé za takové kočičky budou i platit. A nemyslím jen nějaké náklady, ale třeba i tisíce.
 4. Hlavně si udělejte své stránky na webu i na FB a své skupiny. To jediné Vás pak donutí dávat hezké příspěvky s informacemi, které každý potřebuje vědět!
  Sami uvidíte proč není dobré dávat strašidelné fotky. Nikdo by Vám tam totiž nechodil!


Nevím, jestli jsem dokázal vysvětlit co jsem chtěl, ale musí to stačit. I tak je to už dlouhé až dost. Potrefené husy se na mne sice asi sesypou, ale to mi neva.
Mně jde o to, pomoci co největšímu počtu kočiček a postupně z nich udělat něco výjimečného a vzácného. Pro většinu z nás takové kočky už dávno jsou, ale někteří si koček moc neváží, protože jich je hodně.

To co dělám já, nemusí vyhovovat ostatním a stejně tak, co vyhovuje někomu jinému, nemusí zase vůbec vyhovovat mně!
Každý potřebuje nějaký čas aby zjistil co je pro kočky dobré a co ne.
Každému chvíli trvá než přijde na to, že mnohem kvalitnější krmivo může být levnější než šrot.
No a každý se musí sám rozhodnout, jestli svou kočku zavře, jestli nějak zabezpečí zahradu, a nebo ji bude vodit ven třeba na vodítku.

Má FB skupina KOČKY a KOCOUŘI je útěk před světem a oáza pro duši

Totálně nesnáším hádky. Řeším je kategoricky a nekompromisně hned při prvních náznacích. Není to tím, že mne nezajímá názor jiných, ale nesnáším prostě hádky a to i nepříjemné diskuze.
Navíc i já mám svůj názor! A skupinu na FB jsem založil proto, že ji chci mít takovou, jaká zatím je. Chci, aby tato skupina byla příjemná pro mne! Už mne nebavilo a dokonce dost často velmi deprimovalo, jak to vypadá jinde. Místo toho, abych se těšil čtením o kočičkách, tak jsem se nakonec bál číst i rolovat, natožpak se na něco zeptat!
Spoustu lidí je už dokonce tak zničených, že své příspěvky začínají slovy: "Omlouvám se za svou otázku a snad se to obejde bez hádek a urážek .... "
Říká se, že Vrána k Vráně sedá a já věřím, že najdu spoustu dalších lidí, kteří na to mají podobný pohled.
Nechci denně koukat na přejeté kočky, kočky bez čumáčků a nožiček, na všelijaké nádory a další podobné věci. Toho je všude dost.
Tato skupina je jiná.
Nedrbu se se skupinou ani proto, aby si z toho chovatelské stanice a útulky udělaly svůj inzertní plátek. Ani to se mi nelíbí číst. Vytapetované skupiny opuštěným kočičkama .... jen nervy-beroucí fotografie, videa a články.
Chci mít příjemnou, hezkou, milou, kočičí skupinu! Podle mne ... čím příjemnější skupina, tím více si lidé kočky a život s nimi zamilují. A čím více lidí bude milovat kočky, tím více se o ně budou zajímat, starat, pomáhat jim a chránit je.
Mne a spoustu dalších už také nebaví nechat se neustále tlačit do nějakých postojů ke kastracím, venčení, krmení a dalšího.
Já chci mít normální skupinu.
Já také nemám rád některé věci. Nesnáším třeba výrobu a export zbraní, výrobu a prodej alkoholu, herny a hrací automaty, nepotrestané zloděje a násilníky, a další věci. No a nelezu lidem, kteří na to mají skupiny k nim a neprudím tam! Dokonce ani neprudím v kočičích skupinách, kde ne úplně se vším souhlasím. A přesto jsem rád, že tam mohu být. Jen ale ctím - Můj dům, můj hrad! Je to skupina někoho jiného a on tam může mít co chce!! A pokud bych tam nechtěl být, tak odejdu. Prostě je to jeho skupina!

No a já chci mít zase svojí skupinu, kde to bude tak jak chci já. Klidná, bez hádek, bez nucení mne zaujmou furt nějaké postoje a stanoviska.
Já si tím chci zpříjemnit den dnešního hnusného světa. Pro mne je to útěk od reality, která se mi vůbec nelíbí. Také chci lidem dát vědět lidem o výhodách WowApp, kdy mohou volat zadarmo, šetřit při nákupu krmiva a hlavně jak pomáhat zvířátkům aniž by to kohokoli něco stálo.

Nehodlám se nechat manipulovat a tlačit někam, kam nechci. Věci, které se mi nelíbí prostě mažu. Ten, kdo něco takového do skupiny vložil si s tím ale nemusí nějak moc lámat hlavu. Jen prostě ví, že toto ano a toto třeba už ne .
Tato skupina bude prostě pohodová a taková, aby se líbila mně. A jestli tu někdo bude chtít být se mnou, tak budu moc rád, že mám nové přátele a kamarády.

Závěrem:

FB skupina KOČKY a KOCOUŘI ale není vytvořena pro osvětu, ale primárně pro zábavu a možnost být mezi lidmi, kteří také milují kočky a kde nikdo nemusí mít svazující pocity z toho, že miluje kočky !
Tady je prostě milujeme všichni, takže ťuťu ňuňu je naprosto normální výraz stejně jako třeba pohrabáč!
Odkaz přímo na tento příspěvek na FB