Kastrace koček a kocourů  

 

 

Nahoru
10 pravidel soužití s kočkou
Album obrázků
Ankety
Bambilion koček
Blechy a kočky
Bydlím u své kočky
Čipování koček
Drevokocůr
Dvířka pro kočky
Hledám přítelkyni
Hotely pro kočky
Hračky pro kočky
Jak chladit kočky
Já tak možná nevypadám
Já za nic nemohu, to samo
Jak a čím krmit kočky - TABULKA
Jak léčit kočku
Jak naučit kočku na vodítku
Jak skamarádit kočky
Jak ušetřit na krmivu
Jak vycvičit kočku
Kastrace koček a kocourů
Klíšťata a kočky
Kočičí humor
Kočičí nebe
Kočičí pelíšky
Kočičí skromnost
Kočičky bez domova
Kočky a procházky
Láska kočičí
Lokátor pohybu koček
Maminky kočičí
Mé kočky
Mé stanovisko
Mecheche
Kočičí mňoukání
Moje 1. Kočička
Odčervování koček
Ochránkyně i naše zrcadla
Oslavy - Kočičí
Osvětové pracovnice
Otázky a odpovědi
Plemena koček
Pochvaly a Pupkičova cena
Pohádky, básničky, písničky, filmy
Pomáhejte zdarma
Pomocníci
Prapodivné kočičí pozice
Proč kočky milují krabice
Proč milujeme kočky
Sběratelé kočičích motivů
Škrabadla a kočičí stromy
Tajní agenti
Valentin
Venkovní a domácí kočky
Výdaje na kočku
Záchůdek pro kočky
Zacuckaný kožíšek
Ztloustly Vám kočky?
Ztratili jste kočku ?  

Kolik stojí kastrace kočky nebo kocoura

Po světě běhají miliony nevykastrovaných kočiček. Je to velký problém, protože díky tomu se kočičí svět rozrůstá geometrickou řadou a tak je to stále horší. Né že bych neměl rád koťátka, to vůbec ne. Koťátka naopak miluji, jsou rozkošná. Ale právě proto, že kočky miluji, tak myslím, že by se měly kastrovat snad povinně. Vždyť potom jich je spousty někde bez domova a mají velmi těžký život. Je mi jich moc líto, jak se potom někde samy trápí a snaží se přežít.
A jestli jste proti kastracím, tak proti tomu bojujte právě tím, že necháte kočičky vykastrovat. Jedině tak se sníží jejich počty a nebudeme muset denně číst, jak je zase někde bůh ví kolik kočiček, které se musí léčit, kastrovat a najít pro ně nové domovy.

Zvěrolékaři, veterináři a veterina. Doktor pro kočky.

"Protože nesnáším kastrace, tak kočičky a kocourky kastruji !"

Chápu ale, že pro spoustu lidí, kteří by rádi pomohli kočičkám, jak ohledně kastrace, tak i ve věci všelijakého léčení, je to ale často velmi drahé.
Jsem přesvědčený, že některým veterinářům nejde ani tak o vyléčení a pomoci kočkám, ale o zisk. No a jde to skvěle. Svá zvířátka milujeme a tak zaplatíme, co si řeknou. Nikdo se nechce dívat na to, jak jeho kočička trpí. No a oni to dobře vědí.
Jenže né všichni mají tisíce na to, aby mohli pomoci zvířátkům. Většina lidí je ráda, když má na jídlo pro sebe. No a díky tomu to pak vypadá tak jak to vypadá. Všude spoustu opuštěných opuštěných, nevykastrovaných kočiček.

Vyplatí se vyzkoušet více veterinářů!

Já mám třeba velké štěstí, protože jsem nakonec našel skvělou veterinu. Celkem mi to ale trvalo.
Někteří veterináři si často, podle toho co občas slyším, mastí nehorázně kapsy a v podstatě jsou rádi, že se o to nepostará stát. Veterinářům to vyhovuje, že je spoustu opuštěných a nemocných kočiček. Potom už jen stačí nenápadně tlačit na lidi, aby se o ně postarali, aby pomohli kočičkám a útulkům a mají vyděláno. Pro ně je to často stejné jak u lékařů pro lidi ... Uzdravený pacient = ztracený pacient!
Nosit a nechat kastrovat furt nějaké přitoulané kočky za 800 (nebo jak kde), tak to je hrůza. Kastrace navíc není zdaleka jediný výdaj.
Někde kastrace stojí i 300,-Kč což by šlo, ale jsou veterináři, kteří se nestydí říci si o 1.500,- až 2.000,-Kč !! To už je skutečně nechutná cena.

Za posledních 5 let jsem se stěhoval 14x a to po celé republice a navštívili jsme s kocoury vážně hodně veterinářů. Někteří byli lepší jiní horší a u některých to bylo zoufalství a litoval jsem toho, že jsem tam ty moje fešáky vzal.
Všechny ty ordinace byly v nádherných vilách s bazény (krom jednoho). Ordinace jak ze Startreku a před vilou stála vždy 3-4 luxusní auta!
Kolikrát mi stačily už jen ty neskutečně předražené granule, co někteří měli v čekárně, abych si udělal úsudek.
Není to závist, určitě ne, ale spíš zlost, že někde jsem platil 450 a jinde chtějí třeba 4x víc. Navíc nejde jen o ty kastrace, že?
Zkrátka, kdyby někteří ti veterináři nebyli takový vydřiduši a kastrace (i to ostatní) byly levnější, tak by se nestávalo v jednom kuse to, že jsou furt někde odložené, vyhozené a opuštěné kočičky!

Jednu veterinu ale musím dokonce doporučit !!

Jsou to dvě mladé a velmi schopné, šikovné i sympatické doktorky. Ordinaci mají hezkou a asi dobře vybavenou. Mají i rentgen a další věci, které ke své práci potřebují. No a co je hlavní, to je asi to, že zvířátka mají moc rády! To poznáte už po pár minutách.
No a teď se podržte ... kastrace kocoura (včetně injekce, samomizejících stehů, atd.) za 500,- a kočičky jen o málo víc.
Je to v Deštně pod Jemnicí. Odkaz na ně je : Veterina Dešná (Nevím jestli to jsou přímo jejich stránky, ale telefony sedí)
Řekl bych, že se vyplatí udělat si malý výlet a dojet si tam. Vy i kočky budete spokojeni, ušetříte za ošetření a hlavně budete mít jistotu, že Vaše kočičky jsou v těch nejlepších rukou!
Jak říkám ... viděl jsem hodně veterinářů, ale i kdybych to měl třeba 200km, tak já pojedu do Deštné, protože mám své kočky moc rád.

Další levná veterina: Kocour se vším všudy 200 a kočka 500. Jihočeský kraj - okr. Tábor, Tučapy pan Pavliš.

Když už kastrace musí někdo platit, tak ať to platí stát!

A proč to není úplně obráceně?? Za každou kastrovanou kočičku bychom měli dostat odměnu!!! Třeba jenom 100,-Kč , ale tak by to mělo být!!!
Ten, kdo veze kočičku na kastraci s tím má spoustu výdajů a starostí. Dostat tam kočičku na vlastní náklady, odvézt ji potom k sobě. Krmit ji, atd...!!!

 •  Brusel chce za jednoho nepřijatého ilegála asi 7.000.000,-Kč jako pokutu.
 •  Jedna kastrace by klidně mohla stát všude "jen" 500,-Kč
 •  7.000.000 : 500 = 14.000 !!!!!!
 •  Za jednoho ilegála, který by se vrátil do Afriky už z moře by se mohlo vykastrovat 14.000 kočiček !!!!

To byste viděli, jaká by kočička byla najednou vzácnost. Každý by je kastroval a to i ty, které někde najde. Tím pádem by se i všichni majitelé o své kočičky starali lépe a hlídali si je, aby jim je nikdo neunesl. Hýčkali by si je tak jak si to kočičky zaslouží!
Chovných stanic by bylo mnohem více a všichni by se uživili, protože by nebylo všude tisíce přemnožených koček.

Takže né že to máme platit my, co kočičkám pomáháme a často sami potřebujeme pomoci, ale měl by to platit stát, včetně té stokoruny nám, co tam kočičku doneseme !!!!!!!!!!!!

Proč je lepší kastrovat

Těch důvodů je několik:

 1. V první řadě už možná sami víte, jak těžké období pro kočky může být mrouskání. Kočka se toulá, hledá, pláče a volá. Vy se nevyspíte a kočka hubne. Pro její zdraví takové mrouskání také není kdoví co a to pro především kočky bytové nebo které nemají volný pohyb všude. I tak ale může trvat několik dnů než najde protějšek nebo to častěji samo odezní. Mrouskání ale bývá několikrát do roka, klidně i 10x.
  Takže pro Váš i kočičí klid a pro zdraví kočky je kastrování často nebytné.
 2. Byť asi všichni milujeme koťátka, tak i ta jednou vyrostou a co potom :(. To ani nechci rozebírat.
  Darovat koťe někomu, kdo kočičku chce je sice hezké a zdánlivě perfektní v tom, že jste někomu udali koťátko do dobrých rukou. Jenže tím pádem se stane to, že ten člověk si pak už nevezme žádnou kočičku z útulku nebo sám nezachrání nějakou kočičku z ulice.
  Útulky jsou často přeplněné a některé kočičky tam chuděry stráví i několik let než si je někdo vezme a nebo se často nedočkají nikdy. To jistě nikdo nechce a nikdo jim to nepřeje.
  Proto je prostě lepší svou kočičku vykastrovat a známému třeba spíše pomoci nají nějakou kočičku v útulku nebo na ulici.
  A že to zabere nějaký čas a hledání? ... to určitě ano, ale pomůžete nějaké opuštěné kočičce bez domova, která Vás za to bude milovat mnohem více než nějaká šlechtěná kočka.
 3. Ano ... kastrace něco stojí a moc levné to leckde není. Jenže .... pokud se Vám potom narodí koťátka, tak je to mnohem dražší. Očkování, tablety, několik kastarcí, krmivo, stelivo a další. Kastrovat tedy znamená ušetřit.

Toto je pochopitelně jen můj vlastní názor a nech nikoho peskovat za to, že to třeba vidí jinak. Rád bych Vás ale poprosil .... popřemýšlejte o tom.
Nejsem ani veterinář ani chovatelská stanice, kteří z kastrací mají nějaký profit. Jen mám rád kočky a je jich potom moc líto, když jsou samy na ulici a nikdo jim nepomůže.

Základní informace o kastracích

 • Pro kocourky jsou kastrace mnohem jednodušší než pro kočičky. Proto jsou i trochu levnější.
 • Kastrovat je dobré třeba až tak v roce, ale na druhou stranu kočka může být březí třeba už v půl roce. Někdo tedy kastruje už během prvního roku.
 • Po kastraci je to jednoduché u kocourků, protože zákrok je jednoduchý.
    U kočičky je ale třeba dohlédnout na stehy, aby si to moc nezrichtovala. Někdo dává límec a jiní ho nepoužili nikdy. Obojí je správně ... záleží na každé kočce, co bude třeba.
 • Před kastrací by kočky neměla alespoň 6 hodin nic jíst a pít maximálně tak dvě hodiny před kastrací.

 

Přečtěte si o kastracích něco zde a především o kastračních programech - kastruj.cz

 

Další rady a diskuzi najdete v diskuzi na FB v naší skupině KOČKY a KOCOUŘI.

Odkaz přímo na tento příspěvek na FB