Otázky a odpovědi  

 

 

Nahoru
10 pravidel soužití s kočkou
Album obrázků
Ankety
Bambilion koček
Blechy a kočky
Bydlím u své kočky
Čipování koček
Drevokocůr
Dvířka pro kočky
Hledám přítelkyni
Hotely pro kočky
Hračky pro kočky
Jak chladit kočky
Já tak možná nevypadám
Já za nic nemohu, to samo
Jak a čím krmit kočky - TABULKA
Jak léčit kočku
Jak naučit kočku na vodítku
Jak skamarádit kočky
Jak ušetřit na krmivu
Jak vycvičit kočku
Kastrace koček a kocourů
Klíšťata a kočky
Kočičí humor
Kočičí nebe
Kočičí pelíšky
Kočičí skromnost
Kočičky bez domova
Kočky a procházky
Láska kočičí
Lokátor pohybu koček
Maminky kočičí
Mé kočky
Mé stanovisko
Mecheche
Kočičí mňoukání
Moje 1. Kočička
Odčervování koček
Ochránkyně i naše zrcadla
Oslavy - Kočičí
Osvětové pracovnice
Otázky a odpovědi
Plemena koček
Pochvaly a Pupkičova cena
Pohádky, básničky, písničky, filmy
Pomáhejte zdarma
Pomocníci
Prapodivné kočičí pozice
Proč kočky milují krabice
Proč milujeme kočky
Sběratelé kočičích motivů
Škrabadla a kočičí stromy
Tajní agenti
Valentin
Venkovní a domácí kočky
Výdaje na kočku
Záchůdek pro kočky
Zacuckaný kožíšek
Ztloustly Vám kočky?
Ztratili jste kočku ?  

Nejčastější  OTÁZKY A ODPOVĚDI  na téma: Kočičky


Jde o otázky a odpovědi z FB skupiny KOČKY a KOCOUŘI … aneb Jak se starat o kočky, ale i odjinud. Máte-li tedy nějakou otázku, zeptejte se tam.
Každý je nejdříve v chovu koček začátečníkem, tak se nebojte zeptat na cokoli.
Jen Vás chci poprosit, abyste dříve než se zeptáte, koukli zde i na FB, jestli se někdo už na to samé někde neptal. Nikomu se nechce odpovídat stále na to samé dokola.

 1. Musím krmit svoje kočky nebo stačí je nechat, aby si pochytaly myši, když jsou venku?
  V kupované potravě mají kočičky spoustu vitamínů a minerálů, které jim prospívají. Navíc asi víte, že venkovní kočky jsou často velmi hubené, což znamená, že jim asi myši úplně nestačí.
  Takže doporučuji dávat svým kočkám nejen kvalitní potravu (maso, granule, konzervy), ale dát něco i kočičkám co žijí venku a nemají moc, kde se najíst.
   

  . 2. Proč všichni všude blbnou s těma kastracema? Já si svoje koťátka dokážu rozdat někomu sama.
  Jde o to, že Vy to třeba klidně dokážete, takže díky Vám jedno z Vašich koťátek najde milující náruč. Jenže ten kdo si koťátko vzal od Vás si jej tím pádem už nevezme z žádného útulku, kde je spousty kočiček, které čekají mnohokrát celé měsíce i roky na někoho, kdo by si je vzal domů a měl je rád. A některé kočičky se dokonce nedočkají vůbec.
  Takže nejde o to, jestli Vy dokážete udat někde svá koťátka, ale o to, že jiným (často i někde týraným) koťátkům, vezmete milující náruč a domov.

 3. Kolik kočiček je nejlepší mít?
  Tak minimálně alespoň dvě.

 4. Proč všichni šílí s kvalitní potravou, když mi kočička žere i ty Vaše "šroty"?
  Kočka je masožravec a ne slepice. Psům třeba obilí ve žrádle nevadí, ale kočkám ano. Kvalitní potrava pomáhá udržovat kočky zdravé. Je sice často dražší (ne vždy) než šroty, ale zase ušetříte za veterinu. Kočička bude spokojenější a nejspíš s Vámi bude žít i déle.
  Také je důležité si uvědomit, že na první pohled kvalitní krmivo vypadá sice draze, ale když jsou granule kvalitnější, kočička potřebuje menší krmnou dávku ... respektive z 50g kvalitních má kolikrát lepší výživu než ze 150g šrotu. Tudíž za 3 kila šrotu dáte třeba 300kč a za kilo kvalitních dáte tu samou částku, ale kočička spotřebuje jen třetinovou dávku a vyjde to na stejno.

 5. Proč je lepší pomáhat kočičkám přes WowApp než poslat raději nějaké peníze přímo útulku nebo jim rovnou dovézt třeba pytel granulí?
  Nedá se říci, že je lepší to či ono. Jakákoli pomoc je fantastická a chválihodná.
  Rozdíl je jen v tom, že přes WowApp to je pro každého vždy ZDARMA a navíc v součtu to je mnohem více než poslat někam 200,-Kč 2x za rok. Navíc většina nikam nepošle ani korunu.
  WowApp díky reklamám má spoustu peněz od firem, které inzerují po celém světě. 70% zisku dávají jako odměnu jednotlivým uživatelům. No a my se můžeme rozhodnout, kolik z toho chceme věnovat na pomoc opuštěným zvířátkům (nebo pochopitelně i jiným charitám pro lidi).
  Já jsem se rozhodl dávat 10 z toho, co mi firma dává. A těch 10% jsem ještě rovnoměrně rozdělil mezi 4 útulky. Ano, jsou to "jen" centíčky a někdy jediný dolar. Je to ale každý den a celý rok! Navíc nejsem ani zdaleka sám. Po celém světě jsou miliony lidí, kteří takto pomáhají. V ČR je v tuto chvíli teprve asi 40.000 lidí, kteří si WowApp stáhli. Volají zdarma, využívají cashback, hrají si hry, atd. a mimo jiné každý pomáhá zvířatům v nouzi ... každý den, celý rok. Nikdo to neplatí ze své kapsy a nemusí se o to starat. Vše na WowApp je zdarma. Firma Vám dá vydělat, 5% rovnou pošle na pomoc potřebným a zbytek Vám pošle do banky. Prostě ideální věc.
  Takže kdo chce poslat peníze nebo rovnou něco dovézt do útulku, budiž mu požehnáno za skvělý skutek!! ... Všichni ale mohou mít v mobilu nebo PC staženou zdarma aplikaci, o nic se nestarat a pomáhat kočičkám a pejskům také a to dokonce ještě ve větší míře.
  Možná si někdo řekne: "Jéžiš, to je zase skrytá reklama jak prase!" ....... Není skrytá ... je naprosto odkrytá. Ano, snažím se doporučit něco, co je skvělé, co už víc jak rok denně používám, co pomáhá nejen mne, ale i kočičkám a to velmi a co vím, že pomůže i Vám. Je to zdarma, takže jakékoli námitky jsou mimo a pokud by přeci jen náhodou někdo měl s WowApp nějakou potíž, tak si to prostě zase odinstaluje a je to. Za rok ale o nikom nevím, kdo by si to odinstaloval.
  Další info o tom, jak pomáhat zvířátkům díky WowApp najdete zde: CHARITA

 6. Proč v těch tabulkách na granule a konzervy některé důležité údaje chybí?
  No, chtělo by to nějaký tým několika lidí a nebo rok času pro mne. I tak to byla práce na 14 hod. denně na celý měsíc!!
  Ještě asi závažnější důvod je ten, že mnoho údajů se pomalu zjistit nedá. Někteří výrobci či prodejci to buď nepovažují za důležité, a nebo to prostě uvádět nechtějí. V tabulkách by potom polovina údajů chyběla, což by mohlo vypadat, jako že v některém krmivu to vůbec není a to by bylo zavádějící. No a popsat celou tabulku slovem nezjištěno bylo hodně nepřehledné. Třeba u konzerv ještě první den na webu bylo dalších 6 řádků, ale nakonec jsem je odstranil.
  Nicméně to je jedno, protože každý řádek je vlastně odkaz a každý si může kliknout a zjistit o jaké přesně složení jde nebo pro jaké kočky to je vhodné (pokud to tedy výrobce uvádí.
  Vím, že v některých jiných skupinách tabulku pomlouvají a prosazují svou brčálovou, ale má tabulka je prostě jen orientační. I přes to je ale pro normální lidi mnohem lepší!
  Dělal jsem si ji původně jen pro sebe a tak vím, co jsem potřeboval vědět .... tedy to nejdůležitější. Jestli je v krmivu dost Taurinu nebo jaké jsou tam konzervanty jednoduše zjistím, když kliknu na odkaz, kde pak vidím úplně všechno!
  Jak ale sami zjistíte, tak někde třeba je podíl sušeného a čerstvého masa, ale často to buď chybí úplně nebo výrobce jen uvede, že je tam třeba 70% masa a hotovo. To abych si ty výsledky potom sám vymýšlel (jak to kolikrát je jinde) nebo abych obvolával všechny výrobce, a nebo si dokonce nechával sám dělat rozbory. Jak ale říkám, nemohu se celý svůj život věnovat jen tabulkám, které dělám zadarmo. Musím také někdy sloužit svým kocourům a kočičkám a třeba česat nebo otvírat dveře.
  Někteří sice přísně krmí podle vědeckých pravidel, ale 98% lidí zajímá spíše kolik to stojí, jaká jsou balení a jestli je výhodné to či ono. Není to proto, že by někdo chtěl na svých kočkách šetřit, ale proto, že většina lidí má kočiček víc a když se sečtou všechny náklady včetně veterinářů, tak se na ceny prostě hledět musí, jinak by za chvíli byl pod mostem sám.
  Mé orientační tabulky s odkazy přímo na prodejce či výrobce je absolutně ideální a jestli ji zase uslyšíte někde pomlouvat, tak si buďte jisti, že jde o někoho, kdo se snaží vydělávat na tom, že doporučuje stále dokola jen to své a ostatní rady či tabulky jiných proto pomluví.
  Takže klídek, mé tabulky jsou skvělé a klidně se podle nich zorientujte.

Kočičí signály. Co to znamená, když kočka dělá to či ono. Kočičí jazyk. Řeč těla koček.