Osvětové pracovnice  

 

 

Nahoru
10 pravidel soužití s kočkou
Album obrázků
Ankety
Bambilion koček
Blechy a kočky
Bydlím u své kočky
Čipování koček
Drevokocůr
Dvířka pro kočky
Hledám přítelkyni
Hotely pro kočky
Hračky pro kočky
Jak chladit kočky
Já tak možná nevypadám
Já za nic nemohu, to samo
Jak a čím krmit kočky - TABULKA
Jak léčit kočku
Jak naučit kočku na vodítku
Jak skamarádit kočky
Jak ušetřit na krmivu
Jak vycvičit kočku
Kastrace koček a kocourů
Klíšťata a kočky
Kočičí humor
Kočičí nebe
Kočičí pelíšky
Kočičí skromnost
Kočičky bez domova
Kočky a procházky
Láska kočičí
Lokátor pohybu koček
Maminky kočičí
Mé kočky
Mé stanovisko
Mecheche
Kočičí mňoukání
Moje 1. Kočička
Odčervování koček
Ochránkyně i naše zrcadla
Oslavy - Kočičí
Osvětové pracovnice
Otázky a odpovědi
Plemena koček
Pochvaly a Pupkičova cena
Pohádky, básničky, písničky, filmy
Pomáhejte zdarma
Pomocníci
Prapodivné kočičí pozice
Proč kočky milují krabice
Proč milujeme kočky
Sběratelé kočičích motivů
Škrabadla a kočičí stromy
Tajní agenti
Valentin
Venkovní a domácí kočky
Výdaje na kočku
Záchůdek pro kočky
Zacuckaný kožíšek
Ztloustly Vám kočky?
Ztratili jste kočku ?  

Osvětové pracovnice a další fanatičky v kočičích skupinách

 


Dlouhé roky jsem měl kočky a vždy mi přinášely radost, lásku a přátelství. Pak jsem vstoupil na FB do několika kočičích skupin a během několika dnů jsem měl pocit, že své kočky nenávidím, že si je nezasloužím, že ony nenávidí mne a vůbec, že jsem strašný člověk, co si nezaslouží žít a ani mé děti. Dokonce i v noci jsem měl sny jak od Hitchcocka díky obrázkům, co jsou schopny některé dámy do skupin dávat.
Všude hádky, urážky a naprostá zkáza. Vůbec jsem nebyl sám, kdo byl ze své účasti ve těchto skupinách, naprosto nešťastný. Já osobně jsem se několikrát doslova klepal vzteky a zuřil.
Agresivita některých fanatiček se šířila mezi všechny a být v takové skupině bylo úplně za trest.

Proto jsem vytvořil svou skupinu, kde jsem si řekl, že bude klid. Jenže denně se opět najde několik hádavých ženských, které prostě nenechají na nikom niť suchou. Zprvu jsem s nimi dlouze diskutoval a snažil se jim vysvětlit, že jestli chtějí něčeho dosáhnout, tak nemohou být agresivní, zlé a už vůbec ne někoho urážet. Marně.

Místo toho, abych si v klidu prohlížel kočky, kocoury a koťátka a bavil se nad diskuzemi, tak jsem opět uvízl ve spárech hádavých ženských, které psaly do skupiny své názory a napadali každého, jakmile mohly. Ve chvíli, kdy jsem jim jejich negace smazal, tak začínají většinou psát soukromé zprávy:
"Jak to, že jsem jim smazal jejich rady!"
"Jak to, že něco schvaluji a neschvaluji!" atd..
No a dnes se do mne pustily hned tři najednou a se všemi jsem psal zároveň. Nakonec jsem si uvědomil, že jsem zase úplně vytočený a řekl jsem si:
"Tak a dost !"

Ode dneška zakazuji jakoukoli nevyžádanou osvětu. Něco bych i povolil, ale nevím, jak určit hranici. Když už někdy někdo nějak příjemně vyjádří svůj názor, tak jen jednou a dost. Další diskuze je už zase jen nevyžádaná osvěta a ta nikoho v této skupině nezajímá !!!
Nebudu do své skupiny chodit se strachem, kdo se tam zase předvádí, poučuje ostatní a nebo se dokonce dožaduje po mně nějakých vysvětlení, jak to, že jsem mu něco smazal. Pokud někomu něco smažu, tak jsem k tomu měl nějaký důvod a už to, že mne zbytečně někdo zaměstnává mi vadí. Natožpak ještě napadání třeba v soukromých zprávách.
To že někomu něco smažu berte prostě jako varování, že takové věci ve skupině nechci a vezměte si z toho ponaučení. Arogantní, zpupné ignorování tohoto pravidla bude řešeno odchodem ze skupiny. Je mi líto, ale toto je důsledek agresivní politiky nevyžádané osvěty.

 

Osvětové pracovnice v kočičích skupinách na FB

 

No jo no .... už celkem dost fanatiček muselo odsud i odejít. Je jasné, že musí nyní posilovat svou sebedůvěru a očerňovat všechny v naší skupině, včetně mne (to hlavně) .
Stále ale funguje, že vrána k vráně sedá a díky tomu zde stejně budou nakonec všichni lidé, kteří si nepotřebují neustále masírovat své ego a kteří jsou schopni i kompromisů.
Při takovém množství lidí je jasné, že zde asi nebude nikdo, kdo souhlasí úplně se vším, ale všichni zatím zvládají ty kompromisy. No a kdo to nezvládá, tak nemůže být v naší skupině.
Napadlo mne teď, jak by to ve skupině asi vypadalo, kdyby každý začal nadávat na to, co se mu nelíbí ... asi by to bylo dost šílené. Naštěstí chuť být v pozitivní skupině je silnější, a tak se všichni snažíme o pozitivní náladu.

 

Fanatické bojovnice mi píší celkem často. Jen tři příklady z mnoha (ty slušnější).

Většinou jsou to nepublikovatelné výrazy, tak ty rovnou blokuji.  (to zde kopírovat nebudu)

 1. diskuze - Paní Osvěta

  Paní osvěta:
  Zdravím, myslela jsem si,že vy jako milovník koček a zakladatel skupiny na fb..jste proti množení koček bez pp..ale to co vidím poslední dobou je teda hnus. Rozplývání se nad březími kočkami o jejiž zdrav.stavu nikdo neví nic..je šílený.
  Já:
  Jsem proti množení a píšu o tom na mnoha místech. Nikdy ale nebudu někomu něco vyčítat ve skupině.
  Osvětových skupiny je dost. V mé skupině chci mít klid a né se furt třást vzteky díky debatám.
  Však oni na to přijdou, akorát že pomaleji.
  Má skupina je k tomu, aby naučila lidi mít rád kočky. Osvětové skupiny tak leda vyvolají flustraci, vztek, nezájem nebo dokonce vzdor.

  Paní osvěta:
  Ale díky tomu..že Vy jim nic neřeknete..si oni množitelé myslí..že je to v pořádku.
  Já:
  Má jediná reakce byla, že má těch těhotných koček nějak moc (poznámka: šlo o dvě březí kočky zároveň). To znamená, že něco jsem řekl, ale získám možná její důvěru. Pokud řeknete víc, tak jdou všichni většinou do protiútoku a je konec. Nakonec jsou naštvaní všichni protože je hádka na světě.
  No a u mne se prostě žádné hádky netrpí.

  Paní osvěta:
  Jenže spousta těchto lidí..kteří množí,odejdou z těch jak vy říkáte "osvětových"skupin,kde jim každý řekne že to není dobrý.A množáci vlezou k vám..kde jim to každej pochválí a oni si myslí že je to naprosto v pořádku.
  Já:
  No a to je přesně důvod, proč se já nechovám jako ty šílené osvětové skupiny. Jak sama říkáte, odešli by i ode mne a byl by konec.
  Takže ten osvětový přístup je akorát tak kontraproduktivní a úplně k ničemu!
  Vlastně svým přístupem zachraňuji to, co osvětové skupiny podělaly!!

  Paní osvěta:
  Zachraňujete?? Vy si pak všechna ty namnožená koťata vezmete? Co jsem pochopila..tak jedna ta její březí kočka je od koček..co už doma má.Takže pěknej kolotoč množení.A pochybuju že je nechá vykastrovat.
  Já:
  Nebudu se Vám tu ospravedlňovat a vidím, že nemá ani smysl Vám to vysvětlovat.
  Respektujte pravidla skupiny a nesnažte se všechny otrávit osvětou.
  Tady je to pro radost a na osvětu Vám s.ru. Řekl jsem to dost jasně a důrazně?

  Paní osvěta:
  Ale já respektuji pravidla..ještě jsem tam nic nenapsala osvětového..a nemluvte se mnou takto ano? Nejsem žádné malé děcko a nic špatného jsem nenapsala.A to..že neunesete názor někoho jiného..za to já nemohu.
  Já:
  Já názor jiného unesu lehce, ale nechce se mi o tom hodinu psát. Navíc nejste jediná, kdo si chce dopisovat o jeho názorech.
  A když už tedy mluvíte o názorech, tak respektujte Vy ten můj a nemusíme tu psát celý večer.

 2. diskuze s paní M.

  Šlo o to, že jedna paní vystavila fotku s kočičkou, jak jsou na procházce. Hned se jí jiná zeptala, proč má rolničku a že by jí to měla sundat. Paní odepsala, že jim to sundavá doma a že je tam také v tobolce adresa a tel, kdyby se kočička ztratila.
  Paní M. na to zase něco napsala a já jí napsal soukromou zprávu, protože jsem ji nechtěl napomínat ve skupině.

  Angel
  Dobrý den paní M. :), ve skupině Kočky, Kocouři a Koťátka se maže všechno co je negativní. Nestojím tam o žádné chytráky a co musí furt poučovat.
  Jinak Váš komentář o tom, jak jsem si dovolil Vám něco smazat,pochopitelně smažu také, protože takovéto dotazy mi přijdou krajně nevhodné.
  Paní osvětová pracovnice paní M.:
  Co bylo nevhodné na tom že by měla paní kočkám sundat rolničku?
  Angel
  Vaše výtka byla nevhodná proto, že se na to vůbec neptala. Právě takto začínají všude hádky. Někdo to prvním upozorněním myslí třeba i v dobrém a za chvíli je z toho boj.
  Tato doporučení mohou být vždy pouze neadresná a mimo možnosti diskuze (třeba na webu).
  Prostě nejsme osvětová skupina. :)
  Paní osvětová pracovnice paní M.:
  Já jsem pouze napsala ať sundá rolničky,paní napsala že jsou ozdobné, (poznámka - toto ale nebyla pravda, diskuzi jsem četl celou. Paní jí napsala, že si v Praze nedovolí jít ven z kočkou bez obojku a adresy, protože tam řádí ženské co chytají všechny kočky co vidí a vozí do útulků)
  více jsem nekomentovala tak nevím o co Vám jde.
  Jak se říká když chceš psa bít vždy si hůl najdeš.
  Angel
  No a to jste přesně udělala Vy ... Na nic se Vás neptala a Vy už jdete na ni s výčitkami. Příště si prostě hůl nehledejte a nechte jiné být.
  A hlavně ... už nikdy nepište do diskuze něco takového, jako že jakto, že jsem Vám něco smazal. To je jasně napsáno i v pravidlech.
  Paní osvětová pracovnice paní M.:
  Takže jsem to pochopila že nesmím napsat svůj názor? A nebyla to žádná výčitka
  Angel
  Přesně tak, pokud se Vás někdo na Váš názor nezeptá, tak si je nechte pro sebe. Až se někdo na rolničky zeptá, tak mu klidně svůj názor řekněte.
  Paní osvětová pracovnice paní M.:
  No koukám že s Vámi není možná diskuze,já jsem nikomu neublížila tak nevím o co Vám jde.
  Angel
  Tak Vy mne tu zdržujete dotazy, já Vám furt odepisuji a pak napíšete, že se mnou není možná diskuze? Děláte si ze mne srandu?
  Prostě příště si nechte své názory pro sebe, pokud se Vás na ně někdo neptá.
  Nevím, co na tom nechápete. A to, že se Vám to nelíbí, mne opravdu vůbec nezajímá. Nechtěnou osvětu si dělejte jinde.
  Tím z mé strany tuto debatu ukončuji. Na to fakt nemám čas.
  Paní osvětová pracovnice paní M.:
  Tak s takovým arogantním frajerem se přátelit nemusím.
  Angel
  Ani já nestojím o takovéto přátele. Nemusíte být ani ve skupině. Já zase nestojím o lidi co druhé poučují za každou cenu nebo dokonce druhé uráží, jako Vy mne nyní.

   

 3. diskuze s paní Osvětou:

  Osvětová madam:
  koukám že ve tvé skupině mají množky volnou ruku.
  Já:
  Co se do mne navážíte??
  Já podporuji WowApp, který zase podporuje útulky a kočičky z ulice.
  Vy všichni, co tak strašně jako pomáháte kočičkám WowApp ignorujete a navážíte se do jiných??
  Ze skupiny jste dokonce odešla, tak se věnujte čemu chcete a nechte jiné lidi být. Nikdo nestojí o Vaše napadání.
  Moje skupina není osvětová. Takových je jiných až dost a všude lidi jenom nervujete. Jděte do háje a nevšímejte si ani mne, ani mé skupiny.
  Já zase absolutně nepodporuji tady ten Messenger!!!! Blokuju Vaše zprávy na FB a jestli mi budete chtít napsat a tím pomáhat kočkám, tak mi pište na WowApp.
  Fakt Vás mám všech plné zuby. Furt jak pomáháte, ale WowApp, který je zdarma a pomáhá zvířátkům, nemáte ani jedna!
  Tady máte odkaz na WowApp a tím končím:
  http://alougo.com/vydelky/firmy/wowapp/charita.htm


Závěrem:

Takže milé osvětové pracovnice, dělejte si osvětu jinde, jinak půjdete ze skupiny. Půjdete stejně rychle, jako vy vyhazujete normální lidi z vašich skupin.
Já také nelezu do Vašich skupin nebo třeba do skupin a na stránky chovatelských stanic a neotravuji nikoho tím, aby okamžitě přestal množit kočky, protože tím škodí všem kočkám bez domova, které pak nikdo nechce, protože on si chcete vydělávat množením koček. Když už si někdo tedy vybere toto živobytí, tak to neznamená, že bude terorizovat ostatní lidi, že chtějí mít nebo nedopatřením mají koťátka!
Ani nikde neječím na někoho, že dal kočce rolničku, tavený sýr, nekvalitní kapsičku nebo že nemá na to, aby zaplatil 20.000 za sítě na balkon.
Zkrátka .... už se nenechám zatáhnout do nepříjemných debat a zbytečných diskuzí. Vezměte to na vědomí.

 

Odkaz přímo na tento příspěvek na FB