Jak léčit kočku  

 

 

Nahoru
10 pravidel soužití s kočkou
Album obrázků
Ankety
Bambilion koček
Blechy a kočky
Bydlím u své kočky
Čipování koček
Drevokocůr
Dvířka pro kočky
Hledám přítelkyni
Hotely pro kočky
Hračky pro kočky
Jak chladit kočky
Já tak možná nevypadám
Já za nic nemohu, to samo
Jak a čím krmit kočky - TABULKA
Jak léčit kočku
Jak naučit kočku na vodítku
Jak skamarádit kočky
Jak ušetřit na krmivu
Jak vycvičit kočku
Kastrace koček a kocourů
Klíšťata a kočky
Kočičí humor
Kočičí nebe
Kočičí pelíšky
Kočičí skromnost
Kočičky bez domova
Kočky a procházky
Láska kočičí
Lokátor pohybu koček
Maminky kočičí
Mé kočky
Mé stanovisko
Mecheche
Kočičí mňoukání
Moje 1. Kočička
Odčervování koček
Ochránkyně i naše zrcadla
Oslavy - Kočičí
Osvětové pracovnice
Otázky a odpovědi
Plemena koček
Pochvaly a Pupkičova cena
Pohádky, básničky, písničky, filmy
Pomáhejte zdarma
Pomocníci
Prapodivné kočičí pozice
Proč kočky milují krabice
Proč milujeme kočky
Sběratelé kočičích motivů
Škrabadla a kočičí stromy
Tajní agenti
Valentin
Venkovní a domácí kočky
Výdaje na kočku
Záchůdek pro kočky
Zacuckaný kožíšek
Ztloustly Vám kočky?
Ztratili jste kočku ?  

Jak léčit kočku

 

Jak léčit kočku

Tak určitě jako první je veterinář. To je jasné. Někdy ale není nutné kočičku stresovat a tahat ji k veterináři. Jednak to nebývá občas tak úplně laciná záležitost, ale často je to i časově náročné a pro kočku i určitě dost stresující.

Proto takové ty snazší úkony můžeme provádět sami. I když jsou věci, které sice mohou na první pohled vypadat jako snazší, ale ono někdy dát třeba kočičce jen obyčejnou pilulku, nemusí být úplně v pohodě.
Kočkaři to jistě znají. I obyčejná záležitost se může v mžiku proměnit v pekelnou scénu . Proto tedy na prvním místě je ten veterinář.

Na kočky existují všelijaké fígle, jak zvládnout to či ono.
U tablet třeba pomáhá je schovat v nějaké veliké dobrotě a kočka to slupne, ani neví jak.
Někdo třeba kočku zabalí do ručníku, aby pak nemusel sám na pohotovost.
Základ ale je, být prostě v klidu, nekřičet a především udržovat v klidu kočičku a neustále ji uklidňovat.

To platí vždycky!

I čištění oušek je obvykle prováděno doma. No a že se to kočkám většinou moc nelíbí je jasné. I to jde ale zvládnout v pohodě.
Kočičku, uklidňovat, hladit, mluvit na ni a dělat pauzičky.
Nejhorší je asi ji bafnout a ... teď ti to prostě vyčistím ať chceš nebo ne. Možná se to takto někomu třeba i povede a je to rychlejší, ale příště .... příště to bude zase zápas.
Mé kočky jsou už třeba tak naučené, že čištění uší je prostě taková nepříjemná nutnost, ale že se jim nic nestane a že je t nebude ani bolet. Takže jsou v klidu a leží.

Takže buďte ke svým kočičkám maximálně ohleduplní! .... Však kočka je taky člověk !!!

 

Jak podat kočce prášek (trocha humoru)

 1. Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu koččiny tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.
   
 2. Vytáhněte kočku zpoza pohovky a seberte prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.
   
 3. Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.
   
 4. Vezměte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamy pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.
   
 5. Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manželku ze zahrady.
   
 6. Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.
   
 7. Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte si nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.
   
 8. Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby jí hlava koukala z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.
   
 9. Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.
   
 10. Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte si nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.
   
 11. Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.
   
 12. Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce a vezměte si poslední prášek z balení.
   
 13. Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice a otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte jí prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půl litrem vody.
   
 14. Nechte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.

 

 

A jaké fígle používáte doma kočičky Vy? Napište do diskuze ve skupině na FB: KOČKY a KOCOUŘI.
Odkaz přímo na tento příspěvek na FB