11 kouzelných vět  

 

 

Nahoru
Co u úspěšných neuvidíte
11 kouzelných vět
15 tajemství přesvědčování
3 důvody proč přemýšlet
30 registrací za den
6 rozdílů optimista negouš
Citáty slavných o MLM
Co to je a co není MLM
Co je třeba pro práci na PC
Co obnáší práce z domu na PC
TLAČÍTKA F1 AŽ F12
Finanční zákony
IDEÁLNÍ BYZNYS
Jak splnit nemožné
Jak vydělávat humorem
Jdeme správným směrem
Kde vyděláte a kde ne!
Literatura
MLM produkty
MLM verzus letadlo
Morální Kodex
Můj krátký příběh
Na koho děláte?
Abatar - největší moudro
MLM prostituce
Nevýhody systémů
Pasivní příjem
PF
Pochvaly
PODVODNÍCI
Pravdy o MLM
Pravidla
Priority
Proč vydělávat na netu
Pyramida z vody
Rady, jak vydělat více
SDÍLEJTE OPATRNĚ!
Situace na trhu
Situace většiny lidí
SVĚT PO KORONAVIRU
Systém spolupráce
Vaše identita
Vize budoucnosti
Výhody práce na Netu
VZPAMATUJTE SE
Změna komunikace  

11 kouzelných vět

 

Každý má rád pozitivní jednání.

 1. Co navrhujete?
  Zaměstnanci nejsou jen výrobní stroje. Jsou to také neopakovatelní jedinci, unikátní mozky, možné studnice zlepšovacích návrhů, z nichž mnohé podnikatele nikdy nenapadly. Není divu, jeden člověk nemůže vymyslet všechno. Ale třicet zaměstnanců a pět manažerů je už pěkná kreativní síla.
  Navíc ani nejde o to, co zaměstnanec přednese. Pro něj samotného je důležité už to, že se vůbec zeptáte, co si o něčem myslí. Dáte mu najevo, že uznáváte jeho pohled. Ačkoli konečné rozhodnutí a odpovědnost je vždycky na Vás.

 2. Důvěřuji Ti
  To slovo hřeje. Snad každý zaměstnanec touží cítit důvěru od svého šéfa. Nemusí to být vyjádřeno jen zvýšeným platem, někdy stačí obyčejné slovo nebo gesto.
  Navíc i důvěra má dvě strany mince. Ta jedna těší, ta druhé zavazuje. Jestliže Vám někdo důvěřuje, nechcete ho zklamat. Zaměstnanec, který požívá důvěry, se snaží odměnit dobrou prací a hlavně loajalitou, ta je k nezaplacení.
  Dejte zaměstnanci najevo, že na něj spoléháte, a on udělá všechno pro to, aby Vás nezklamal.

 3. Ty to dokážeš
  Neplatí to jen ve vztahu zaměstnavatel vs. zaměstnanec. Všichni potřebujeme mít nablízku někoho, kdo nás podrží, když si nevěříme. Podnikání není jen o udržování výkonů, je o zvyšování cílů. Od zaměstnanců se čeká stále více, což je samozřejmě dobře i pro zaměstnance samého, protože roste a to, co se naučí, může klidně pak zhodnotit někde jinde, v jiném zaměstnání nebo ve svém vlastním podnikání. A je to dobře i pro zaměstnavatele. V zájmu obou je tedy to, aby zaměstnavatel projevil důvěru ve schopnosti zaměstnance. Jen tak vzroste jeho sebevědomí a pravděpodobnost, že opravdu dosáhne vyšších cílů.

 4. Vina
  Někteří podnikatelé si hrají na nadlidi. Člověk je chybující tvor, nadčlověk nechybuje. Problém je, že nadlidé neexistují. A ti, kdo si na nadlidi hrají, vlastně chybují ze všech nejvíc.
  Vždycky může vyvstat problém. Mnohdy ho ani zaměstnanci nemůže ovlivnit, zabránit mu. Snažte se co nejrychleji vyšetřit, co se stalo, a pokud to nebyla zaměstnancova vina, zopakujte mu (klidně mu to řekněte raději více než jednou), že ho z ničeho neviníte.

 5. Dokonalý
  Čemu prospěje to, když provinilého zaměstnance postavíte na pranýř, budete ho před všemi ponižovat a zesměšňovat. Nezískáte žádné body navíc. Naopak spíše ztratíte.
  Udělejte opak. Dejte všem najevo, že chápete, že chybovat může každý, a že nepochybujete o tom, že se každý umí z chyb poučit. Potom neexistuje důvod, proč člověka, který jednou chyboval, dál nepodpořit.
  Vlastně je na tom lépe, než byl, nemyslíte? Je přece moudřejší, než kdyby se nedopustil žádné chyby…

 6. Proč by měli zaměstnavatelé ocenit své zaměstnance, přestože je už platí?
  Upřímně, kdo z nás by nechtěl slyšet, že je na něj rodič, partner nebo i šéf pyšný za to, co zvládáme? Od šéfa to naopak potřebujeme slyšet nejvíc, protože s ním (v jeho firmě) trávíme mnohdy více času než s vlastními rodiči a partnery. Ne, tady nejde jenom o práci. Obětujeme mu svůj čas, svoje úsilí.
  Pánové podnikatelé, snažte se na zaměstnancích vidět i to dobré. Oceňujte je za to, co dokončili. A nemusíte se kroutit, že strašně trpíte a zrovna teď nemáte peníze. Některé komplimenty je možné dát i zadarmo.

 7. Promiň
  Toto slovo mnozí podnikatelé vůbec neznají. Podceňují sílu omluvy. Výš staví svoje ego a fatálně chybují. Pokud jste řekli nebo udělali něco, co mohlo zaměstnance urazit, naštvat nebo ponížit zaměstnance, tohle krátké slovo je tak mocné, že dokáže více než jen zahojit bolest. Dokáže totiž dokonce posílit vzájemný vztah.
  Omluvou se získává respekt druhého.
  Protože ne každý je tohoto slova schopen.
  Na to musíte být opravdu formát, abyste ho použili.

 8. Prosím
  Nedělejte ze zaměstnání válku. Nikdo nechce poslouchat příkazy, protože pak k jejich plnění přistupuje jen jako k povinnosti. I když jste na vyšší pozici ve firemním žebříčku, snažte se zdvořile požádat zaměstnance, ať to pro Vás udělá. Nechte se překvapit, možná udělá víc než musí.
  Úspěšného lídra nikdy nedělají silná slova. Ale chování. Lídr dokáže strhnout lidi. A dobrý lídr i bez násilí a bez peněz. Proč? Protože za dobrým lídrem jdou lidé sami.

 9. Děkuji
  Četl jsem, že skoro dvě třetiny zaměstnanců od svého šéfa téměř neslyší poděkování za práci, kterou vykonali. K čemu to vede? K témuž, jako když lidi přestanete chválit za nápady. Oni je Vám přestanou poskytovat. Přestanou se obtěžovat, aby plýtvali energií nad rámec pracovní smlouvy. Taková firma samozřejmě začne stagnovat a mít problémy. Protože k udržení pozice na trhu musíte neustále jít s dobou. A svět se, jak známo, permanentně mění, posouvá. Je nutné inovovat vše současné a přežité, jak nejrychleji je to možné.
  Na přátelských vztazích fungují velké technologické firmy. Všichni jsou kamarádi, táhnou za jeden provoz, ze zaměstnání si udělali koníček, tráví v něm více času, než po nich vyžaduje smlouva, tryskají svými nápady, jsou chváleni a stavěni na piedestal, kdykoli se něco povede. Proti takovým firmám nemá konkurence moc šancí. Protože v nich fungují vztahy.

 10. Mám čas
  Ať se podnikatelé tváří jakkoli, zaměstnanci jsou nejdůležitější hodnota jejich firmy – cennější než zařízení a vybavení, inventář, duševní vlastnictví i všechna hotovost v bance.
  Ovšem o lidi, tak jako o cokoli jiného, se musíte starat. Nesmějí zreznout, ztratit energii. Kdykoli cokoli potřebují, buďte jim k dispozici. Snažte se dělat si čas na pohovor s nimi, kdykoli o to požádají. Jestliže si s nimi nemůžete sednout teď a tady, najděte si v diáři termín na nejbližší možnou schůzku.
  Co mohu udělat, abych Ti pomohl? Už jen tahle otázka, když na zaměstnanci vidíte, že nemá dobré období, svede divy. Zaměstnanec si ji totiž dobře pamatuje. Vaše schopnost podpořit buduje loajalitu. I když dostane nabídku na lépe placené místo, kupodivu ji může odmítnout. Protože ne všude je někdo, na koho se v nejtěžších chvílích může spolehnout.

 11. Pomohl bys mi, prosím, s něčím?
  Ano, to říká podnikatel. Je to jedna z nejkrásnějších fint, jak podpořit zaměstnance. Nejde o to, že udělá Vaši práci. Nejde o to, že odlehčí Vašemu nákladu. Jde o to, že se obracíte právě na něj.
  Proto kdykoli potřebujete dokončit svou práci a nestíháte ji, neváhejte požádat podřízeného, aby to zkusil. Je to pro něj výzva. A pro Vás signál, jestli by si nezaslouží jiný post.
  Nebo jiné zacházení.

 

Takže nic není nemožné
„V nejbližších padesáti letech člověk nevzlétne,“ řekl Wilbur Wright v roce 1901. Dva roky na to, sám sestrojil letadlo, které vzlétlo.
„Neexistuje žádný důvod, proč bychom si měli myslet, že by lidé chtěli mít počítač ve svém domě.“ Ken Olsen, ředitel Digital Equipment Corporation, v roce 1977.
Ne, vážení, neexistují hranice, které by nemohly být překonány, jestliže má člověk náležitou motivaci, aby to dokázal. Záleží to nejen na finanční odměně, ale daleko více na někom, kdo stojí při Vás a sklenici naplněnou vodou z poloviny bude považovat za poloplnou než poloprázdnou.
Možné je všechno. Aby i Tvůj byznys vydělával tak, jak si umíš představit.

 

 

Stáhnout zdarma aplikaci WowApp
Návod jak si stáhnout WowApp