15 tajemství přesvědčování  

 

 

Nahoru
Co u úspěšných neuvidíte
11 kouzelných vět
15 tajemství přesvědčování
3 důvody proč přemýšlet
30 registrací za den
6 rozdílů optimista negouš
Citáty slavných o MLM
Co to je a co není MLM
Co je třeba pro práci na PC
Co obnáší práce z domu na PC
TLAČÍTKA F1 AŽ F12
Finanční zákony
IDEÁLNÍ BYZNYS
Jak splnit nemožné
Jak vydělávat humorem
Jdeme správným směrem
Kde vyděláte a kde ne!
Literatura
MLM produkty
MLM verzus letadlo
Morální Kodex
Můj krátký příběh
Na koho děláte?
Abatar - největší moudro
MLM prostituce
Nevýhody systémů
Pasivní příjem
PF
Pochvaly
PODVODNÍCI
Pravdy o MLM
Pravidla
Priority
Proč vydělávat na netu
Pyramida z vody
Rady, jak vydělat více
SDÍLEJTE OPATRNĚ!
Situace na trhu
Situace většiny lidí
SVĚT PO KORONAVIRU
Systém spolupráce
Vaše identita
Vize budoucnosti
Výhody práce na Netu
VZPAMATUJTE SE
Změna komunikace  

15 tajemství opravdu přesvědčivých lidí

 

Ať už chcete přesvědčit svého šéfa pro financování svého projektu nebo krásnou dívku k tomu, že jste ten pravý, vězte, že přesvědčování je dovednost, která je nástrojem k Vašemu úspěchu v životě.
Přesvědčiví lidé mají zvláštní schopnost naklonit si Vás k jejich způsobu myšlení. Jejich tajná zbraň je sympatičnost. Podlehnete víc jim než jejich myšlenkám.

Zde jsou 15 triků, které mimořádně přesvědčivé lidé využít ve svůj prospěch.

 1. Znají své publikum
  Přesvědčiví lidé znají své publikum skrz na skrz a využívají tyto znalosti k diskuzi jazykem svého publika. Ať už je to tónování hlasu či povzbuzování sebevědomí, když mluví s někým, kdo je plachý. Stejně tak dokáží mluvit agresivně s někým, kdo je na takové jednání zvyklý. Každý je jiný a lov v těchto nuancích je dlouhou cestou k jeho dosažení toho, že člověk nakonec jejich názor vyslyší.

 2. Synchronizují se
  Lidé mnohem pravděpodobněji, přijmout to, co máte na srdci, jakmile chápou, jaký druh člověka jste. V jedné studii na Stanfordu byli studenti požádáni, aby dosáhly dohody ve třídě. Bez pokynů jakéhokoliv druhu, 55% studentů úspěšně dosáhlo dohody. Nicméně, když byli studenti poučeni, aby se představili a sdíleli své soukromí před pokusem o dosažení dohody, pak 90% studentů bylo úspěšných.
  Klíčem je najít v diskuzi souznění. Osoba, se kterou hovoříte, je člověk, ne soupeř ani cíl. Bez ohledu na to, jak přesvědčivé je Vaše tvrzení, pokud se Vám nepodaří dostat se na jeho úroveň myšlení, on nebo ona bude vždy pochybovat o všem co řeknete.

 3. Nejsou zbrklí
  Přesvědčiví lidé předkládají své nápady asertivně a sebevědomě, aniž by byli agresivní a ctižádostiví. Ctižádostivý lidé nejsou oblíbeni. Jejich přístup k Vám je odrazem Vaší nálady. Jdou na to od lesa a za nedlouho je dohoda na světě. Přesvědčiví lidé nebudou požadovat od Vás moc a nebudou se vehementně dožadovat úplné shody názorů, protože vědí, že jemnost je to, co vítězí nad lidmi v dlouhodobém horizontu. Pokud máte tendenci působit jako příliš agresivní, zaměří se na to, že Vám věří, ale jsou v klidu. Nejsou zbrklí a netrpěliví. Jsou vytrvalí. Vězte, že pokud Váš nápad je opravdu dobrý, lidé jej přijmou, pokud jim dáte čas. Pokud to neuděláte, nepochopí jej nikdy vůbec.

 4. Nejsou nejistí
  Své nápady neprezentují jako dotazy nebo jako by potřebovali Váš souhlas. To by vypadalo nejistě a nepřesvědčivě. Pokud máte sklon být plachý, zaměřte se v své prezentaci na své myšlenky jako na prohlášení o zajímavých informacích, které jsou pro další účastníky námětem k přemýšlení. Také odstraňte z Vašeho projevu nejistotu. Když se snažíte být přesvědčivý, není tam žádný prostor pro "Myslím, že" nebo "Je možné, že."

 5. Používají pozitivní řeč těla
  Jsou si vědomí svých gest, výrazů a tónu hlasu (a hledí na pozitivní přístup). Zapojují lidí do diskuze a 4 body odbourávání námitek je pomaličku eliminují. Nadšený tón hlasu, gestikulace, udržování očního kontaktu a naklánění se k osobě, která mluví - to jsou formy pozitivní řeči těla, které přesvědčiví lidé používají. Pozitivní řeč těla zapojí publikum a přesvědčí je, že to, co chcete, je to pravé i pro ně. Pokud jde o přesvědčování ... Tak jak něco říkáte, může být důležitější, než to, co říkáte.

 6. Jsou struční a jasní
  Přesvědčiví lidé jsou schopni rychle a jasně sdělit své myšlenky. Pokud přesně sami víte o čem mluvíte, je to zábavné a snadné vysvětlit těm, kteří nerozumí. Dobrá strategie je znát svůj předmět tak dobře, že byste to mohl vysvětlit i dítěti.

 7. Jsou originální
  Být originální a upřímný, je nezbytné, abyste byl přesvědčivý. Nikdo nemá rád paděleky. Lidé tíhnou k těm, kteří jsou originální, protože vědí, že jim mohou důvěřovat. Je těžké uvěřit, někomu, když nevíte, kdo skutečně jsou a jak to doopravdy myslí.
  Přesvědčiví lidé vědí, kdo jsou. Jsou dost sebevědomí, aby se cítili dobře ve vlastní kůži. Tím více se soustředíte na to, co Vás pohání a dělá Vám radost. Jako originál se stanete mnohem zajímavější a přesvědčivější, než člověk, který se pokusí vyzrát nad lidmi tím, že se snaží být někým kým není.

 8. Jsou ochotni připustit Váš názor
  Extrémně silná taktika přesvědčování je připustit tento bod. Přiznám se, že Má argumentace není dokonalá. To ukazuje, že jste ochotni provést úpravy, místo tvrdohlavého boje. Chcete, aby Vaše publikum vědělo, že máte na srdci jeho nejlepší zájmy. Zkuste použít výrazy jako:
  "Vidím, že se vyznáte" nebo "To dává smysl." To ukazuje, že jste aktivně naslouchal tomu, co říkají, a nechcete jen vnucovat ostatním své myšlenky. Dělají to, protože to ukazuje respekt, který což pomáhá druhým, aby zase zvážili Váš názor.

 9. Pokládají dobré otázky
  Největší chybu lidé dělají, když místo aby poslouchali, zaměřují se na to, co chtějí říci dál. Pak mluví hlasitě a jasně, ale význam je ztracen. Jednoduchý způsob, jak se tomu vyhnout, je položit spoustu otázek. Lidé chtějí vědět, že posloucháte a něco tak jednoduchého jako vyjasnění otázky ukazuje nejen to, že posloucháte, ale také to, že Vám záleží na tom, co říkají. Budete překvapeni, kolik respektu a uznání získáte jen kladením otázek.

 10. Používají Vaši představivost
  Výzkum ukazuje, že lidé mnohem snáze vnímají a přijímají věci, které si dokáží představit a vizualizovat. Přesvědčiví lidé si pomáhají silnými vizuálními představami. Pokud skutečné obrázky nejsou k dispozici nebo vhodné, tito lidé říkají živé příběhy, kterými vdechnou život do svých myšlenek. Dobré příběhy vytváří obrazy v mysli příjemců, které se jich týkají a na které mohou potom jen těžko zapomenout.

 11. Využívají pocitů prvního dojmu
  Výzkum ukazuje, že většina lidí se rozhodne, zda Vás budou vnímat, během prvních sedmi sekund. To může znít děsivé, ale na druhou stranu toho můžete využít. První dojmy jsou úzce spojeny s pozitivní řečí těla. Silná pozice, podání ruky, úsměv a pohled do očí osobě se kterou hovoříte, pomohou zajistit, aby Váš první dojem byl dobrý.

 12. Ví, kdy udělat krok zpět
  Naléhavost je přímou hrozbou při přesvědčování lidí pokud jsou ostražití. Při pokusu přinutit lidi, aby souhlasili okamžitě, studie ukazují, že ve skutečnosti je větší pravděpodobnost, že budou trvat na jejich původním stanovisku. Vaše netrpělivost způsobí, že si uškodíte. Pokud je Vaše pozice silná, neměli byste se bát ustoupit a dát mu čas, aby se rozhodl pomaleji. Dobré nápady je často obtížné zpracovat okamžitě.

 13. Oslovují Vás jménem
  Vaše jméno je nezbytnou součástí Vaší identity a je úžasné, když to lidé používají. Přesvědčiví lidé používají jména druhých pokaždé, když je znají. Neměli byste používat něčí jméno, pouze pokud ho chcete pozdravit. Výzkum ukazuje, že lidé jsou otevřenější, když používáte jejich jméno i během hovoru.
  Když potkáte někoho, nebojte se jich zeptat na jméno klidně podruhé, pokud jej zapomenete hned poté, co jste ho slyšeli. Klidně si jeho jméno napište než ho zase zapomenete.

 14. Oni jsou pokorní
  Přesvědčiví lidé nikdy neprohrají bitvu, pouze maximálně jednu válku z mnoha. Oni vědí, co je jejich cíl. Proto klidně přinášejí občas nějaké oběti či činí ostatní lidi šťastnými, protože z dlouhodobého hlediska se jim to vrátí.

 15. Usmívejte se
  Lidé jsou přirozeně (i nevědomě) zrcadlem osoby se kterou hovoříte. Pokud chcete, aby se lidé cítili dobře a věřili Vám, usmívejte se na ně v průběhu hovoru. Nevědomě Vám to budou oplácet, budou se cítit dobře a výsledek jednání bude jistě úspěšný. Přesvědčiví lidé se usmívají hodně, protože oni jsou skutečné nadšení ze svých nápadů. To má nakažlivý vliv na každého s kým se setkávají.

Přesvědčiví lidé čtou z lidí a reagují na ostatní lidi. Oni spoléhají na svou emoční inteligenci (EQ), přivést lidi k jejich způsobu myšlení. 90% špičkových interpretů s vysokou emoční inteligencí, spoléhají na tuto dovednost a jdou často dopředu za svým úspěchem. Přidejte tyto dovednosti do svého repertoáru a jste na nejlepší cestě do této exkluzivní skupiny.

 

 

Stáhnout zdarma aplikaci WowApp
Návod jak si stáhnout WowApp